Danko zase bozkával, tentoraz stuhy nad hrobom Alexandra Dubčeka

7.11.2017 17:42

Dátum 7. november sa do dejín slovenskej politiky zapísal v roku 1992 čiernymi písmenami. Zraneniam utŕženým pri vážnej autonehode v tento deň podľahol československý politik Alexander Dubček. Jedna z osobností Pražskej jari z roku 1968 je dodnes predmetom živých diskusií politológov aj politikov a pamiatku Alexandra Dubčeka si na 25. výročie jeho smrti prišiel uctiť aj predseda NR SR Andrej Danko. Nevyhol sa však svojmu, zdá sa obľúbenému, rituálu bozkávania predmetov, ku ktorým chová úctu.

Danko zase bozkával, tentoraz stuhy nad hrobom Alexandra Dubčeka
Foto: TASR
Popis: Predseda NR SR Andrej Danko (na snímke) si uctil pamiatku Alexandra Dubčeka pri príležitosti 25. výročia jeho úmrtia
Tak ako je bežne zvykom pri iných pietnych obradoch, aj pri príležitosti 25. výročia smrti Alexandra Dubčeka priniesli politici na jeho hrob v Slávičom údolí v Bratislave kvety a vence. Nechýbali ani tradičné stuhy vo farbách slovenskej trikolóry. Práve tie sa na jednom z vencov rozhodol po ich položení pobozkať Andrej Danko. 
 
Moment, keď sa pery predsedu Národnej rady Slovenskej republiky dotkli stuhy, zachytili kamery aj fotoaparáty prítomných novinárov a zábery si okamžite všimli médiá. Internetové Rádio Aktual vyhlásilo snímku fotografiou dňa a pridalo vtipný komentár: „Po výložkách hodnosti kapitána pobozkal A. Danko už aj Dubčekovu stuhu.“
 
Je pravda, že Andrej Danko už v minulosti vyvolal pozornosť v médiách, keď pobozkal svoje kapitánske výložky napriek tomu, že čelil kritike za povýšenie o niekoľko hodností. Z tohto povýšenia sa na sociálnych sieťach stal nástroj na zosmiešňovanie predsedu NR SR a v tomto prípade sa môže stať niečo veľmi podobné. 
 
Danko sa začiatkom tohto roka posťažoval, že sa jeho povýšenie „stalo predmetom mediálnych atakov, šikovne použitých na dehonestáciu“, a dodal, že priznáva aj svoj podiel viny. „V každom prípade musím priznať aj svoj podiel viny v komunikácii, keďže som myslel, že ľudia viac v spoločnosti rozumejú, čo je profesionálna služba a služba v zálohe. Tie výložky si ctím, pretože som na vojne bol,“ povedal Danko k mediálnym útokom, o ktorých sme písali TU.  
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

14:31 VIDEO: Matovič hovorí zvrátených praktikách Glváča, zverejnil 46 správ s Kočnerom

Odhalíme zvrátené konanie Martina Glváča, toho času podpredsedu parlamentu za politckú stranu SMER-S…