Danko sa pustil do kotlebovcov: Poslanci ĽSNS zneužívajú imunitu na šírenie antisemitských prejavov

13.9.2018 15:40

Národná rada SR by sa v októbri mala zaoberať definíciou antisemitizmu. Predložiť ju plánuje predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. Hovoril o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii v parlamente.

Danko sa pustil do kotlebovcov: Poslanci ĽSNS zneužívajú imunitu na šírenie antisemitských prejavov
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

Naďalej je podľa neho v hre možnosť okresať výrokovú imunitu poslancov o antisemitské prejavy. Šéf parlamentu priznáva, že siahnuť na poslaneckú imunitu nie je ľahké, ale v tomto prípade si myslí, že je to potrebné.

Danko spomína okresanie imunity najmä v súvislosti s ĽSNS, ktorej poslanci podľa jeho slov zneužívajú imunitu na šírenie napríklad antisemitských prejavov. "Títo poslanci pochopili, že keď majú imunitu v pléne, môžu rozprávať čokoľvek," poznamenal.

Predseda parlamentu by chcel, aby poslanci neboli imunitou chránení v prípade, že by šírili antisemitizmus, urážali iné štáty, národnosti či útočili na holokaust. "Mohli by sme sa zhodnúť, že keď niekto šíri takéto myšlienky, tak to nie je v poriadku," doplnil Danko.

V súvislosti s "kotlebovcami" hovoril v posledných dňoch aj o potrebe antifašistických opatrení. O antifašistických opatreniach hovorili traja najvyšší ústavní činitelia prezident Andrej Kiska, šéf parlamentu Andrej Danko a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) s predstaviteľmi politických a spoločenských inštitúcií na diskusii v Banskej Bystrici. Zhodli sa na ich potrebe.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini: Vyrovnaný rozpočet? Bude to zložitejšie, ako som si myslel

14:30 Pellegrini: Vyrovnaný rozpočet? Bude to zložitejšie, ako som si myslel

Je našou povinnosťou pripraviť na rok 2020 vyrovnaný rozpočet, bude to však zložitejšie, ako sme si …