Danko opäť ostro kritizuje Pellegriniho. Čistá anarchia, ja sa nikomu prosiť nebudem, odkazuje

19. 11. 2019 15:29

Prijatie štátneho rozpočtu je ohrozené a môže prísť k provizóriu. Upozornil na to predseda parlamentu a SNS Andrej Danko na utorkovej tlačovej konferencii. Kritizoval ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) aj ministra práce Jána Richtera (Smer-SD). Premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) vyzval, aby sa na zostavovanie rozpočtu pozrel.

Danko opäť ostro kritizuje Pellegriniho. Čistá anarchia, ja sa nikomu prosiť nebudem, odkazuje
Foto: TASR
Popis: Na snímke zľava predseda vlády SR Peter Pellegrini a predseda NR SR Andrej Danko (SNS) na spoločnom vyhlásení po neúspešnom otvorení 48. schôdze NR SR 6. septembra 2019 v Bratislave.
reklama

Kamenický má zrejme problém zostaviť rozpočet

So zostavovaním rozpočtu má podľa Danka minister Kamenický problém, hoci sa snaží uspokojiť požiadavky jednotlivých rezortov. Tvrdí, že minister ani predseda vlády neprejavujú záujem o politickú podporu.

"Najmä nech sa spamätá aj minister financií. Ja sa tu nebudem prosiť o stretnutie s premiérom a ministrom," povedal s tým, že čakal telefonát a iniciovanie stretnutia.

Je to vrchol drzosti a nekompetentnosti

Za "vrchol drzosti a nekompetentnosť" považuje Danko analýzu dosahov. Ako príklad uviedol zavedenie rekreačných poukazov, ktoré podľa neho priniesli podstatne vyšší príjem ako výpadok. Nepáči sa mu aj to, že rezort financií nerieši digitálnu daň.

Premiér by sa mal podľa neho inšpirovať českým náprotivkom Andrejom Babišom, a to v opatreniach v oblasti efektívneho výberu daní.

Dvíham prst vláde

Anketa

Myslíte si, že vládna koalícia vydrží do konca tohto volebného obdobia?

90%
6%
4%
hlasovalo: 1849 ľudí

"Ja teraz dvíham prst vláde, nech robia od rána do večera na tom, aby si nielen tabuľkovo zostavili rozpočet a sem ho hodili, ale aby hľadali zdroje," povedal Danko s tým, že nevidí žiadnu činnosť. Môže sa podľa neho stať, že rozpočet budú musieť stiahnuť a upravovať.

Danko nechcel jednoznačne povedať, či SNS rozpočet podporí alebo nie.

JUDr. Ján Richter

  • SMER SD
  • minister práce, sociálnych vecí a rodiny

Ministra Richtera zase upozornil, že ak nenájde spôsob, ako bude Sociálna poisťovňa vyplácať minimálne dôchodky, bude mať problém s dôverou SNS. "Ak nebudú vyplatené tieto dôchodky, podľa mňa sa dopustia aj trestných činov," zhrnul. Vidí v tom politický úmysel.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík: Od Kisku očakávam riadne vysvetlenie zverejnených videí

17:05 Sulík: Od Kisku očakávam riadne vysvetlenie zverejnených videí

Predseda SaS Richard Sulík očakáva od lídra mimoparlamentnej strany Za ľudí a exprezidenta Andreja K…