Danko o odsúdení slovenského teroristu: Kontrola pošty v parlamente mala opodstatnenie

10. 7. 2018 9:00

Národná rada (NR) SR víta rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý v pondelok odsúdil Štefana K. z Popradu na doživotie. Ten rozposielal obálky s ameríciom. Podľa predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) tak mala kontrola pošty v parlamente opodstatnenie. Píše sa to v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca predsedu NR SR Tomáš Kostelník.

Danko o odsúdení slovenského teroristu: Kontrola pošty v parlamente mala opodstatnenie
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

ŠTS v pondelok odsúdil Štefana K. za obzvlášť závažný zločin terorizmu a niektoré formy účasti na terorizme a za nedovolenú výrobu a držanie jadrových materiálov a rádioaktívnych látok. TASR informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Danko podľa Kostelníka dúfa, že "po tomto rozsudku konečne každý verí, prečo sa muselo pred rokom pristúpiť k toľko kritizovanej kontrole pošty". "Znova sa ukázalo, že opozícia len plytko využila emóciu ľudí a neznalosť problematiky. Vyzývam ju aspoň na ospravedlnenie sa zamestnancom, ktorým zároveň verejne ďakujem za to, že tlak médií a opozície vydržali," uviedol šéf NR SR.

Na prípad otvárania listov upozornil vlani v apríli opozičný poslanec Igor Matovič (OĽaNO). Podľa jeho slov mal predseda parlamentu prikázať zamestnancom parlamentnej podateľne, aby otvárali listy adresované poslancom v prípade, že ich posiela anonym alebo fyzická osoba. Ak v liste našli vulgarizmy či dehonestujúci obsah, korešpondenciu nemali poslancovi odovzdať, ale tri mesiace ju archivovať a potom skartovať.

Kancelária aj Danko obvinenia z porušovania listového tajomstva odmietli. Kancelária sa odvolávala na bezpečnostné opatrenia a odporúčania ministerstva vnútra. Danko vyhlásil, že nikdy nekázal pracovníkom parlamentu čítať listy adresované poslancom a ani on sám žiadne z nich nečítal.

Ako šéf NR SR na záver dodal, je rád, že aj pre osobitné kontroly, napriek tomu, že čelili ostrej kritike, nedošlo za celý čas k priamemu ohrozeniu žiadneho z poslancov či zamestnancov parlamentu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Ministri reagujú na zrušenie núdzového stavu. Kolíková nevidí právny priestor na jeho udržanie, iní...

15:19 VIDEO Ministri reagujú na zrušenie núdzového stavu. Kolíková nevidí právny priestor na jeho udržanie, iní...

O zrušení núdzového stavu na Slovensku by mali rozhodnúť odborníci, zhodujú sa ministri. Vláda si po…