Danko mi na rovinu povedal, že ja určite nie. Mika hovoril aj o svojich politických ambíciách

29. 6. 2017 14:15

Končiaci riaditeľ RTVS Václav Mika bol začiatkom tohto týždňa hosťom v talkshow Nadácie Zastavme korupciu s moderátorom Mariánom Leškom. Mika priznal, že pred rokom dostal od premiéra Roberta Fica osobný list, od ktorého situácia iba gradovala. Šéf verejnoprávneho média poodhalil aj to, ako to vyzerá s jeho politickými ambíciami.

Danko mi na rovinu povedal, že ja určite nie. Mika hovoril aj o svojich politických ambíciách
Foto: TASR
Popis: Václav Mika a Robert Fico
reklama

„Štvrtého júla minulého roku som dostal od premiéra osobný list, že žiada nápravu a že nereprezentujeme verejnoprávnosť,“ povedal končiaci gerenerálny riaditeľ RTVS Václav Mika. Ako uviedol, dôvodmi boli voľby prezidenta SR, parlamentné voľby a diskusia s predsedom opozičného hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igorom Matovičom. „No a potom to ďalej gradovalo,“ doplnil Mika s tým, že v spravodajstve ako súčasť prehľadu denných udalostí oznámili, že sa chystá protest pred bytovým komplexom Bonaparte, v ktorom premiér býva. „On to považoval za opozičnú propagandu, čo bolo podľa mňa z jeho strany trochu paranoidné,“ spomenul na margo predsedu vlády SR Roberta Fica.

V diskusii sa vyjadril aj k predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. „On je priamy človek, to sa mne páči. Stretol sa so mnou osobne a na rovinu mi povedal, že ja určite nie,“ vyniesol hodnotenie na šéfa národniarov.

S moderátorom sa Mika rozprával aj o jeho politických ambíciách. „Ja to nevylučujem. Hovorím otvorene, neviem, čo sa môže stať. Žiaden projekt nemám. Chcem tu žiť, veľmi mi na ľuďoch záleží. Na tom, čo a s kým robím,“ vyjadril sa odchádzajúci riaditeľ RTVS.


Zdroj: Facebook/Nadácia Zastavme korupciu

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…