Danko: V4 je formát, ktorého sa ostatné štáty nemusia báť...

25. 3. 2019 19:00

V Pieštanoch sa konala dvojdňová konferencia predsedov parlamentov krajín V4. Tradičný formát sa tentokrát rozšíril o zástupcov parlamentov krajín Beneluxu. Konferencia sa konala len niekoľko týždňov pred dôležitým samitom v Sibiu. Lídri parlamentov rozoberali na Kúpeľnom ostrove aktuálne výzvy, ktorým čelí EÚ a takisto aj samotnú budúcnosť Únie.

Danko: V4 je formát, ktorého sa ostatné štáty nemusia báť...
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda Národnej rady SR Andrej Danko na začiatku stretnutia predsedov parlamentov Vyšehradskej štvorky (V4) a štátov Beneluxu v Piešťanoch 25. marca 2019

"V4 je formát, ktorého sa nemusia štáty báť, ale je to formát, ktorý chce EÚ reformovať. Som veľmi rád, že po formáte s Nemeckom a Francúzskom sme dnes mali možnosť stretnúť sa so štátmi Beneluxu. Všetci sa nádejame, že najbližšie európske voľby prinesú nových dynamických lídrov EÚ, ktorí budú partnermi najväčších svetových lídrov.

Je dôležité dostať do európskeho parlamentu ľudí, ktorí nebudú zabúdať na svoje domovy. Vo všeobecnosti je dôležité viac začleniť národné parlamenty do diskusie o budúcnosti EÚ a do celkového rozhodovacieho procesu. Pravidelný dialóg zákonodarných orgánov krajín V4 je skutočnou pridanou hodnotou k prevažne medzivládnemu charakteru spolupráce V4," povedal po konferencii predseda parlamentu Andrej Danko.

Anketa

Koho budete voliť v druhom kole prezidentských volieb?

hlasovalo: 2381 ľudí

Slovenská republika vykonáva svoje piate predsedníctvo vo Vyšehradskej skupine (V4) od 1. júla 2018 do 30. júna 2019, v období klúčových udalostí v európskom priestore. Slovensko prevzalo predsedníctvo vo V4 v čase prebiehajúcich rokovaní o budúcom Viacročnom finančnom rámci.

Najbližšie parlamentné zhromaždenie, ktoré bude zároveň uzatvárať slovenské predsedníctvo V4 bude na konci júna. Aj v tomto prípade sa počíta s rozšíreným formátom.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

18:40 Myslel si, že pracuje pre štát a špehuje dílerov. Vypovedal člen sledovacieho komanda

Miroslav Kriak, ktorý bol podľa vlastných slov najatý Petrom Tóthom, si myslel, že má sledovať užíva…