Danko: Ďalšie snahy o diskreditáciu budem riešiť v trestnoprávnej rovine

27. 9. 2018 19:10

Želaná senzácia sa nekonala a tak je tu záujem sa akýmikoľvek prostriedkami dostať k mojej rigoróznej práci s jediným cieľom – manipulácie s ňou. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko v súvislosti s medializovaným prípadom spochybňovania jeho právnického vzdelania a titulu.

Danko: Ďalšie snahy o diskreditáciu budem riešiť v trestnoprávnej rovine
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

Danko zopakoval, že jeho rigorózna práca nie je utajená a majú k nej prístup oprávnené osoby. "Práca vznikla pred takmer 20 rokmi a preto musí byť aj posudzovaná v zmysle vtedajšej platnej legislatívy," upozornil. Hoci ako povedal, má dostatok dôkazov o nadobudnutom vzdelaní, obáva sa ďalších pokusov o diskreditáciu svojej osoby. "Chcem verejne vyhlásiť, že už budem postupovať v trestnoprávnej rovine," povedal.

Danko tiež poďakoval polícii a prokuratúre za posun v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. "Verím, že sa im podarilo dolapiť skutočných páchateľov a že bude objasnený aj motív a objednávatelia vraždy," uviedol. V kontexte posunu vo vyšetrovní, ktorý označil za obrovský, takisto apeloval na slušnosť, korektnosť a zachovanie zdravého rozumu v spoločnosti. Konkrétne svoj apel vyslal aj k účastníkom a rečníkom na piatkovej demonštrácii, ktorá sa má odohrávať v blízkosti parlamentu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…