Danko: Bankám sme chceli zobrať viac ako Fico

5. 11. 2019 14:29

SNS víta, že sa predseda Smeru-SD Robert Fico stotožnil s názorom národniarov na zvýšenie bankového odvodu. Uviedol to predseda parlamentu a SNS Andrej Danko, ktorý zároveň očakáva, že zvýšenie tohto odvodu navrhne aj vláda na najbližšom rokovaní.

Danko: Bankám sme chceli zobrať viac ako Fico
Foto: TASR
Popis: Na snímke vľavo predseda NR SR Andrej Danko (SNS) a vpravo poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) v rokovacej sále parlamentu.
reklama

Fico v utorok avizoval, že bankový odvod by mal od budúceho roka vzrásť z 0,2 % na 0,4 % z hodnoty pasív bánk znížených o sumu vlastného imania. Štát musí podľa neho reagovať na rastúcu ziskovosť bánk, ako aj poplatkov.

Danko podľa vlastných slov na nedávnom stretnutí s koaličným partnerom navrhoval zvýšenie tohto odvodu až na 0,5 %.

"Napriek uvedenému, že sa mi nepodarilo presvedčiť Roberta Fica o väčšom navýšení bankového odvodu, v plnej miere podporíme tieto návrhy. Zároveň očakávame, že aj vláda SR navrhne zvýšenie tohto osobitného odvodu na najbližšom rokovaní," poznamenal Danko.

Ak by sa tak nestalo, SNS pristúpi k navýšeniu tohto osobitného odvodu tak, ako to pôvodne navrhoval Danko. Fico v utorok na tlačovej konferencii uviedol, že bankový odvod by sa mal zvýšiť pre rastúcu ziskovosť a poplatky bánk.

V budúcom roku by mal do štátneho rozpočtu priniesť približne 120 - 130 miliónov eur. Touto problematikou by sa mala v stredu (6. 11.) zaoberať vláda. Fico avizoval, že ak sa tak nestane, do parlamentu predložia poslanci vlastný návrh.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Únia nezlyhala. Štáty jej nič nepovedali, ozvalo sa na Sezname

23:59 Únia nezlyhala. Štáty jej nič nepovedali, ozvalo sa na Sezname

V súvislosti s koronakrízou sa často ozýva názor, že Európska únia zlyhala, napríklad od českého pre…