Danka potichu povýšili na kapitána. Podľa Beblavého je to rovnaké, ako keď sa Fico stal podplukovníkom a Trošková štátnou radkyňou

18. 1. 2017 18:23

Predsedu národnej rady Andreja Danka (SNS) povýšil minister obrany Peter Gajdoš (SNS) ešte vlani do hodnosti kapitána. Na otázku Denníka N prečo, odpovedal šéf rezortu obrany len toľko, že Danko „si to zaslúžil“. Proti zdanlivo bezdôvodnému povýšeniu sa zdvihla vlna kritiky a opoziční poslanci sa nezdržali komentára.

Danka potichu povýšili na kapitána. Podľa Beblavého je to rovnaké, ako keď sa Fico stal podplukovníkom a Trošková štátnou radkyňou
Foto: imgur.com
Popis: Slovenská ľudová tvorivosť sa prejavila na loge slovenského predsedníctva Rady EÚ. Na snímke asistentka Roberta Fica Mária Trošková

Poslanec Miroslav Beblavý reaguje na správy o „tichom“ povýšení Andreja Danka do hodnosti kapitána na sociálnej sieti Facebook a pripomína aj podobné prípady z minulosti. „Presne rovnako, ako sa Jahnátek stal profesorom, sa Fico stal podplukovníkom, Danko kapitánom a Trošková hlavnou štátnou radkyňou,“ zaútočil Beblavý na Ficovu radkyňu, ktorá bola svojho času na obálke erotického časopisu Playboy.

„Nemajú ani hanbu, ale ani úctu k tomuto štátu a chovajú sa na úrovni operety. Fuj!“ konštatuje v závere svojho statusu Beblavý. Denník N pripomína, že minister obrany a stranícky kolega povýšil Danka na kapitána takmer dve desaťročia po základnej vojenskej službe, ktorú šéf národnej rady absolvoval v rezorte obrany. 

Na povýšenie Andreja Danka zareagovalo aj opozičné hnutie OĽaNO-NOVA, ktoré v oficiálnej správe pre médiá uviedlo, že tento krok ministra obrany je „výsmechom tvrdej práce vojakov armády SR a všetkých, ktorí nasadzujú svoje životy za bezpečnosť obyvateľov Slovenska“. Podľa Obyčajných ľudí sa hodnosti v armáde majú získavať „tvrdou prácou, skúsenosťami a službou občanom“, a to aj za cenu položenia vlastného života. Tieto podmienky však podľa opozičnej strany Danko nespĺňa.

„Andrej Danko len dokázal, že v politike mu ide iba o mocenské pozície, o rozdeľovanie funkcií a tituly pre seba. Dostať takýmto spôsobom vojenskú hodnosť je horšie ako kupovať si akademické tituly,“ konštatuje OĽaNO-NOVA v oficiálnej reakcii. 
Miroslav Beblavý k povýšeniu Andreja Danka do hodnosti kapitána
Miroslav Beblavý k povýšeniu Andreja Danka do hodnosti kapitána (zdroj: Facebook/Miroslav Beblavý)


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top

Ďalšie články z rubriky

Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

0:05 Plňte príkazy! Pod stôl! VIDEO z EÚ spustilo lavínu: To Bruselu podporu nezdvihne

Záznam rokovania z europarlamentu o vlajočkách, ktoré predseda zakázal, vzbudil ohlas. Predsedajúca …