Ďalšia facka pre Trumpa. Minister zahraničia v republikánskej administratíve podporí demokratku Clintonovú

26.10.2016 8:49

Americký generál Colin Powell, ktorý bol ministrom zahraničných vecí v republikánskej administratíve prezidenta Georgea W. Busha, podporí v nadchádzajúcich prezidentských voľbách kandidátku Demokratickej strany Hillary Clintonovú. Informovala o tom v agentúra DPA.

Ďalšia facka pre Trumpa. Minister zahraničia v republikánskej administratíve podporí demokratku Clintonovú
Foto: TASR
Popis: Colin Powell, Barack Obama

Powell na utorňajšom stretnutí s poprednými predstaviteľmi podnikateľských kruhov v New Yorku povedal, že Clintonovej republikánsky protikandidát Donald Trump nie je spôsobilý zastávať úrad prezidenta USA. 

"Uráža Hispáncov. Uráža Afroameričanov. Uráža ženy. Uráža svoju stranu. A jedného po druhom uráža našich spojencov na celom svete. Uráža veteránov," povedal Powell o Trumpovi, ktorý si podľa neho každý deň nájde spôsob, ako uraziť Ameriku. 

Napriek tomu, že Powell zastával post šéfa americkej diplomacie v republikánskej administratíve, v ostatných rokoch inklinuje skôr k demokratom, o čom podľa DPA svedčí aj skutočnosť, že dvakrát podporil kandidatúru súčasného prezidenta Baracka Obamu.

Dvaja bývalí republikánski ministri zahraničných vecí Henry Kissinger a George Schultz nedávno vyhlásili, že nepodporia ani jedného zo súčasných prezidentských kandidátov a budú sa naplno venovať úsiliu o dosiahnutie zahraničnopolitického konsenzu medzi republikánmi a demokratmi, ktorý je podľa nich nevyhnutný.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Tereza Spencerová: Je otázkou, čo všetko budú Húsíovia u Saudov musieť zničiť...

0:02 Tereza Spencerová: Je otázkou, čo všetko budú Húsíovia u Saudov musieť zničiť...

Analytička Tereza Spencerová sa zamyslela, čo môže prísť po útoku na dve saudskoarabské ropné polia,…