Dajte stopku Smeru, SNS, ĽSNS a dohodneme sa, odkazujú sulíkovci

19.7.2019 11:25

Opozičná SaS žiada, aby prípadná ponuka od koalície Progresívne Slovensko (PS), Spolu - OD a KDH zahŕňala odmietnutie vstúpenia do koalície so stranami Smer-SD, SNS alebo ĽSNS. TASR o tom informoval hovorca SaS Róbert Buček.

Dajte stopku Smeru, SNS, ĽSNS a dohodneme sa, odkazujú sulíkovci
Foto: TASR
Popis: Na snímke Richard Sulík

Stanovisko liberálov zahŕňa aj podmienku, aby sa nevstupovalo do vlády nielen s uvedenými stranami, ale ani do vlády, „ktorá bude od hlasov poslancov týchto strán závisieť. Jedine v takomto prípade bude mať dohoda opozičných strán zmysel v naplnení nádejí na zmenu smerovania našej krajiny,“ spresnila SaS.

Odmietanie spolupráce so Smerom, SNS a ĽSNS deklarovalo aj hnutie OĽaNO. „Všetko, čo prispeje k tomu, aby po parlamentných voľbách nevládla ani jedna z týchto strán, je pre Slovensko prínosom,“ uviedol 10. júla hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

SaS sa zároveň stavia za korektný postup opozičných strán v rámci volebného boja, vzhľadom na to, že cielia na rovnakého voliča. „Korektná politická súťaž totiž vyšle voličom signál o spoľahlivosti a vyspelosti týchto strán spolupracovať aj po voľbách v prípadnej demokratickej vláde,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Reagoval tak na dohodu mimoparlamentných strán Spolu, PS a KDH o predvolebnej spolupráci.

Líder PS a zároveň líder spoločnej kandidátky Michal Truban sa vyjadril, že "každá opozičná strana je vítaná na diskusii“. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Vyprší koaličná dohoda? Nič sa nedeje. Toto je rozhodujúci moment, odkazuje Fico

13:04 Vyprší koaličná dohoda? Nič sa nedeje. Toto je rozhodujúci moment, odkazuje Fico

Vládna koalícia bude pokračovať ďalej aj v prípade vypršania koaličnej dohody. Zdôraznil to predseda…