Daj si tú handru dole z hlavy! Vystúpenie moslimky v českej kulinárskej šou má dohru už pred celým národom

21. 1. 2016 16:10

Ty teroristka, bež preč! Daj si dole tú handru z hlavy! Aj takýmto urážkam musí podľa vlastných slov čeliť 26-ročná moslimka Jekaterina Novoselovová žijúca v Českej republike. Zúčastnila sa totiž reality šou Prostřeno televízie Prima. Krátky rozhovor s ňou priniesol aj český denník Blesk.

Daj si tú handru dole z hlavy! Vystúpenie moslimky v českej kulinárskej šou má dohru už pred celým národom
Foto: repro TV Prima, tan
Popis: Jekaterina Novoselovová v Prostřeno
reklama

Jekaterina, ktorá pochádza z ruskej Sibíri, žije v Česku osem rokov. Neje bravčové, odmieta alkohol a do súťaže išla preto, aby ľuďom ukázala islam z inej stránky. Naň konvertovala pred tromi rokmi. Jej pôvodný zámer sa však zvrtol na nevôľu a urážky zo strany Čechov na internete.

Manžel nepozná jej rodinu

Z nadávok si Jekaterina nič nerobí, lebo ľudí, ktorí na ňu kričia, neberie ako psychicky zdravých. „Manžel je tu sedem rokov. V Sýrii má zvyšok rodiny, mamičku, otca, babičku, brata, sestru a ich rodiny. Jeho rodičia zo Sýrie odísť nechcú. Hovoria, že je to ich domov. Brat by chcel odísť, je to tam už naozaj ťažké,“ povedala Blesku Jekaterina o svojom manželovi. Toho videla pred svadbou iba tri- či štyrikrát. V islame sa nesmie chodiť s nikým bez sobáša. Manžel nepozná ani jej rodinu v Rusku.

Protihráči ju prijali otvorene aj napriek tomu, že od nich chcela, aby nejedli bravčové a nepili alkohol, mužskému súťažiacemu dokonca nepodala ani ruku. „Súťažiaci ma dojali. Vôbec som neočakávala, že ma takto prijmú, že im neprekážalo, že nejem bravčové a nemôžem piť alkohol. Myslela som, že povedia nie a budem musieť vymyslieť, ako to urobíme. Ale oni ma výborne prijali a vôbec im to neprekážalo. Od Čechov som takéto správanie neočakávala,“ uzavrela pre Blesk.

Česi by je*li dverami

Drsné komentáre sa však po odvysielaní relácie objavili na internete. „Ja by som nepodala ruku jej.“ „Stačilo povedať, že jesť s pokrývkou hlavy sa u nás považuje za nevychovanosť a ak si ju nedá dole, nedostane žiadne jedlo.“ „Hnus, ty konvertistka.“ „Fľandra moslimská chce hneď toleranciu a nepiť celý týždeň alkohol. No nepodať mi ruku, je*nem dverami a už sa tam neukážem.“ Tak to je len časť príspevkov, ktoré možno nájsť na Facebooku, ale aj na ďalších diskusných fórach.

Diskusia je aj na stránkach televízie Prima. A veľmi ostrá. Náhodne: „Nech ide Prima do ri*i. Nevedia urobiť poriadnu reláciu, tak sem pchajú takýchto a otravujú nám náš život. Oni nech žijú, ako chcú, a nelezú k nám, my žijeme tiež po svojom a milióny Čechov nelezú k nim.“  Alebo: „Je zaujímavé, že sa dostala do partie, kde sú všetci milí, chutí im a všetky nedostatky prepáčia. To sa stáva málokedy, asi je to nariadené, ako sa majú správať a nekritizovať. Nemyslíte? Partia je zmanipulovaná a majú scenár, čo hovoriť. Je to môj názor. Inak nemám problém s cudzincami, ak sa správajú slušne ako ľudia.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini Krajniakovi: Šanta, Žilinka či Špirko ako generálny prokurátor? Na jednom z nich sa vieme zhodnúť

15:41 Pellegrini Krajniakovi: Šanta, Žilinka či Špirko ako generálny prokurátor? Na jednom z nich sa vieme zhodnúť

Vládna koalícia hnutí a strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí sa dohodla, že nebude mať spoločného…