Cudzinci majú nárok na časť nášho bohatstva. Známy americký miliardár má na migrantov úplne odlišný názor ako Trump

26. 2. 2017 13:02

Patrí medzi najuznávanejšie postavy globálneho biznisu 20. aj 21. storočia. A okrem toho príliš ´nemusí´ Trumpa. Miliardár a investor Warren Buffett pokladá migráciu za veľkú výhodu, vďaka ktorej môžu firmy lepšie rozvíjať svoj potenciál.

Cudzinci majú nárok na časť nášho bohatstva. Známy americký miliardár má na migrantov úplne odlišný názor ako Trump
Foto: TASR
Popis: Miliardár Warren Buffett
reklama

Už 86-ročný rodák z Nebrasky a zakladateľ známeho konglomerátu Berkshire Hathaway sa každoročne vo svojom liste pre  akcionárov vyjadruje k rôznym témam, pričom nie vždy musí byť v centre Buffettovho záujmu výhradne podnikanie.

Rokmi sa  jeho výročné ´zhrňujúce´ listy stávali čoraz populárnejšími a dnes už sú prakticky povinnou jazdou pre veľké médiá po celom svete. 

Toho roku sa Buffett dotkol aktuálnej témy migrácie, respektíve migrantov ako takých. 

„Američania skombinovali ľudskú dômyselnosť, trhový systém, ako aj vlnu talentovaných a ambicióznych migrantov vedno s právnym poriadkom na dosiahnutie blahobytu, o ktorom naši praotcovia ani nechyrovali,“ napísal okrem iného Buffett, pričom časť jeho výrokov citoval vo svojom článku napr. aj denník Washington Post.  

Buffettove slová sú  vo veľkom nesúlade so všeobecnými názormi úradujúceho prezidenta USA Donalda Trumpa. Samotný Buffett sa počas prezidentskej kampane netajil otvorenou podporou a sympatiami k politike Hillary Clintonovej.

A ako ešte Buffett spomína vo svojom 27-stranovom liste akcionárom, tvrdá práca migrantov a prehlbovanie bohatstva krajiny si zaslúži aj recipročnú akciu zo strany adoptovanej vlasti.

„Samozrejme, cudzinci majú nárok na skromnú porciu nášho bohatstva. Tieto majetky sú však čo do dôležitosti zanedbateľné v rámci našej konečnej účtovnej bilancie," dodáva jeden z najbohatších mužov planéty.  

Len pre zaujímavosť, na Buffettov majetok, ktorý odhadol prestížny magazín Forbes na sumu takmer 61 miliárd dolárov sa ´nechytá´ ani Trump.

Súčasný šéf  Bieleho domu sa môže oproti Buffettovi pochváliť „len“ sumou okolo 3,7 miliardy dolárov. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

12:34 VIDEO Šeliga žiada Čižnára, nech preverí stíhanie Jankovskej. Prečo by nemala byť stíhaná ako verejný činiteľ? pýta sa

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čiž…