Čo spája kotlebovca Mazureka s rakúskym ministrom zahraničia? Komentátor prináša odpoveď

31. 10. 2016 17:20

Komentátor Marián Sekerák píše o politike a ľuďoch v nej. Podľa jeho názoru je politika sféra, ktorá láka mnohých, nevynímajúc tých, ktorí majú odžité menej, ako by sme čakali. Takíto ľudia sa nájdu aj u nás, ale Sekerák dáva príklady aj zo zahraničia.

Čo spája kotlebovca Mazureka s rakúskym ministrom zahraničia? Komentátor prináša odpoveď
Foto: SITA
Popis: Poslanec ĽSNS Milan Mazurek
reklama

Najmladším poslancom Národnej rady Slovenskej republiky je Milan Mazurek z Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý ako píše vo svojom komentári Marián Sekerák, je známy najmä jeho pokrikovaním na moslimskú rodinu. Pripomína však, že v politike pôsobia takí, ktorí to dotiahli vyššie ako on.

Jasným príkladom je minister zahraničných vecí našich západných susedov, Rakúšan Sebastian Kurz. Ministrom sa stal vo svojich 27 rokoch a štúdium práva nedokončil. Aj napriek tomu sedí na vysokej stoličke pri významných stoloch.

Dvadsaťdeväťročného ministra zdravotnej starostlivosti a športu majú vo Švédskom kráľovstve. Je ním Gabriel Wikström a, ako píše komentátor, mohli by si z neho brať príklad členovia mládežníckej organizácie SMER-u, keďže aj Wikström začínal v podobnej organizácii tamojších sociálnych demokratov.

Ďalší príklad je opäť od susedov, tentoraz z Čiech. Čerstvý tridsiatnik Martin Netolický je po nedávnych českých krajských voľbách prvým mužom kraja v už druhom funkčnom období. Jedným dychom Sekerák dodáva, že aj Netolický má za sebou dlhoročné členstvo v sociálnodemokratickej strane.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama

Ďalšie články z rubriky

Raši: Matovičovi stav núdze vyhovuje.  Vyzývam ho, nech ho zruší

16:25 Raši: Matovičovi stav núdze vyhovuje. Vyzývam ho, nech ho zruší

Kĺzavý medián je už niekoľko dní nula, počet nových ochorení je v posledných dňoch väčšinou nula, al…