Čo nám môžu utečenci vziať? Prečítajte si názor komentátora

29. 9. 2015 16:10

Prečo sa Slováci boja utečencov? Podľa Zola Mikeša na Slovensku, vzhľadom na náš nepriateľský postoj k migrantom, aj tak žiadny „normálny“ človek dobrovoľne nebude chcieť začať nový život. Je ale presvedčený o tom, že to je pre našu spoločnosť veľká škoda.

Čo nám môžu utečenci vziať? Prečítajte si názor komentátora
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: utečenci
reklama

Podľa Zola Mikeša z portálu Aktuality.sk by pre Slovensko mohli byť moslimskí migranti dokonca aj prínosom. Podľa neho sem však utečenci nemajú chuť prísť a už vôbec nie zostať natrvalo žiť. „Keď je na Slovensku tak blivno, že žiaden migrant tu nechce zostať, tak z toho predsa zároveň vyplýva, že príchodom migrantov niet ani moc čo stratiť. Naopak, utečenci – aj tí moslimskí – by nás mohli svojím príchodom v mnohých oblastiach obohatiť,“ myslí si.

Pochody za život nemajú šancu na úspech

Vo svojom komentári pokračuje porovnaním prístupu k deťom v moslimských krajinách a na Slovensku. „Tie sú v moslimských krajinách to najcennejšie, lebo predstavujú pokračovateľov rodu. Pochody za život by v moslimských krajinách nemali proste šancu uspieť – ale nie preto, že by ich organizovali kresťania. Tam totiž problém s interupciami temer neexistuje a ani antikoncepcia, ďalší strašiak mnohých účastníkov našich pochodov, nie je v živote moslimov tak rozšírená, ako u nás,“ píše.

Úcta k seniorom a nulová korupcia

Podľa Mikeša sa od moslimom veru máme čo učiť aj v pohľade na seniorov. „Človek nie je pre nich niečím, čo zavadzia, ale skutočnou studnicou múdrosti. Odložiť ho do domova seniorov – nič také napríklad v Afganistane, samozrejme, ani neexistuje – je niečo nepredstaviteľné,“ uvádza.

Okrem toho sa komentátorovi páči aj nulová korupcia v oblastiach s kmeňovou kultúrou, ktorej vládnu moslimskí starešinovia. „Keďže všetci členovia kmeňa sa osobne poznajú alebo sú vzdialení príbuzní, snaha oklamať alebo podviesť blížneho svojho je tu mimoriadne nízka. Pravdepodobnosť, že starešina urobí za úplatu nevýhodné rozhodnutie na úkor svojho kmeňa, je potom už absolútne nulová,“ tvrdí.

Čoho sa bojíme?

Tak čoho sa vlastne bojíme? „Snáď len nie toho, že nám tých niektorých našich politikov podporovaných pár eštébáckymi pohrobkami a niekoľkými finančnými skupinami utečenci zosadia? Či nebodaj toho, že nám svojou neúplatnosťou celý tento prehnitý systém trošku ozdravia?“ pýta sa. Odporcovia kvót majú podľa neho pravdu v tom, že na Slovensku je tak zle, že horšie to už byť ani nemôže, a preto sem vlastne ani nikto dobrovoľne nechce prísť.

Celý komentár si môžete prečítať TU


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…