Členovia vlády sa na vystúpení Kisku v parlamente zúčastnia. Ak to bude nevyhnutné, Pellegrini zaujme stanovisko

13.6.2018 11:15

Členovia vlády budú v stredu prítomní v parlamente počas toho, ako bude prezident Andrej Kiska prezentovať správu o stave Slovenskej republiky. Potvrdil to predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) pred stredajším rokovaním vlády. "Myslím si, že tam budeme všetci, vláda tam dnes o 14.00 h bude a budeme pána prezidenta pozorne počúvať," povedal premiér. Či sa na vystúpení Kisku zúčastní aj predseda Smeru Robert Fico, Pellegrini povedať nevedel. Je to podľa neho otázka na poslanecký klub.

Členovia vlády sa na vystúpení Kisku v parlamente zúčastnia. Ak to bude nevyhnutné, Pellegrini zaujme stanovisko
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini a Andrej Kiska

"Neviem, aký tón zvolí prezident, ako zhodnotí situáciu, no budem ho počúvať a keď to bude nevyhnutné, zaujmem ako predseda vlády stanovisko," povedal novinárom. Opäť zopakoval, že od začiatku boli dohodnutí, že vláda SR tak, ako sa patrí, na vystúpení o stave republiky v sále bude a bude Kisku počúvať. 

Prezident SR Andrej Kiska vystúpi v stredu o 14.00 h v Národnej rade SR so správou o stave Slovenskej republiky. Hlava štátu predstupuje pred poslancov so správou o stave spoločnosti pravidelne. Vlani napríklad kritizovala politikov za korupciu a neschopnosť niesť zodpovednosť. Poukazovala na najväčšie slabiny Slovenska, ktorými boli podľa neho školstvo, zdravotníctvo, kvalita života v regiónoch, vylúčené rómske komunity. V správe sa zastával sociálne slabých a nabádal na zlepšenie stavu.

Ing. Andrej Kiska

  • BPP
  • Prvý nezávislý prezident Slovenskej republiky
  • prezident

Kiska ešte pred svojím zvolením do funkcie hovoril, že má záujem vystupovať v parlamente, a to nielen so správou o stave spoločnosti, ale aj v prípade, "keby bolo niečo mimoriadne dôležité, na čo by bolo treba upozorniť parlament". Povedal tiež, že so správou by chcel vystupovať aspoň raz za rok. Prezident chodí pred poslancov NR SR v termíne okolo výročia jeho inaugurácie, ktorá bola 15. júna 2014.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Neodvolali ho. Danko zostáva šéfom parlamentu

17:51 Neodvolali ho. Danko zostáva šéfom parlamentu

Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) zostáva vo funkcii. Rozhodli o tom v stredu poslan…