Čistý výmysel! Nič podobné nechystám, zaburácal Trump pri správe, že požiadal o desaťnásobné navýšenie jadrového arzenálu

12. 10. 2017 7:41

Americký prezident Donald Trump označil dnes za "lživú" správu spravodajskej stanice NBC News, podľa ktorej počas letného stretnutia tímu národnej bezpečnosti požiadal o takmer desaťnásobné navýšenie jadrového arzenálu USA.

Čistý výmysel! Nič podobné nechystám, zaburácal Trump pri správe, že požiadal o desaťnásobné navýšenie jadrového arzenálu
Foto: TASR
Popis: Donald Trump

"Lživá NBC News si vymyslela príbeh o tom, že som chcel 'desaťnásobné' navýšenie amerického jadrového arzenálu. Čistý výmysel, vytvorený s cieľom ponížiť. NBC=CNN!" napísal včera americký prezident v príspevku na sociálnej sieti Twitter.

"Od NBC a jej médií prichádzajú lživé správy. V akom bode je už vhodné napadnúť ich licenciu? (Je to) zlé pre krajinu!" pokračoval Trump v ďalšom tweete. 

K Trumpovi sa pridal aj americký minister obrany James Mattis, ktorý správu NBC News označil za "absolútne nepravdivú". Samotný prezident USA následne uviedol, že hovoril o želaní zmodernizovať jadrový arzenál, rozhodne však nie o jeho zvyšovaní.  

NBC News včera s odvolaním sa na dvoch nemenovaných predstaviteľov, ktorí sa 20. júla zúčastnili na bezpečnostnom stretnutí, uviedla, že Trump o svojom prianí navýšiť jadrový arzenál hovoril v reakcii na správu o poklese jadrového arzenálu USA, ku ktorému údajne dochádza od 60. rokov.

Amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona prekvapilo na stretnutí Trumpovo želanie - podľa NBC News následne prezidentovi vysvetľoval silu vojenskej pozície USA aj medzinárodné zmluvy a ďalšie prekážky bránice krajine vo vývoji jadrových zbraní.

K zverejneniu informácie došlo práve v čase, keď sa Trump čoraz intenzívnejšie slovne vyhráža Severnej Kórei pre jej jadrový program a zvažuje tiež podniknutie prvého kroku smerujúceho k americkému vypovedaniu medzinárodnej jadrovej dohody s Iránom z roku 2015. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…