Čína podporila zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu

4. 10. 2019 20:54

Čína v piatok vyjadrila podporu pre rozhodnutie vlády v Hongkongu, ktorým sa zakazuje nosiť tvárové masky počas protestov. Peking v tejto súvislosti povedal, že tento krok je po mesiacoch nepokojov "nesmierne dôležitý", informovala agentúra AFP.

Čína podporila zákaz nosenia masiek počas demonštrácií v Hongkongu
Foto: TASR
Popis: Hongkong, demonštrácia

"Súčasný chaos v Hongkongu nemôže pokračovať donekonečna," povedal Jang Kuang, hovorca čínskeho vládneho úradu pre záležitosti Hongkongu a Macaa. "Prišiel dôležitý moment zastaviť násilie jasnejším prístupom a účinnejšími opatreniami," dodal.

Správkyňa Hongkongu Carrie Lamová v piatok oznámila, že od 5. októbra začína platiť zákaz nosenia tvárových masiek počas demonštrácií, ktoré v tejto osobitnej administratívnej oblasti Číny prebiehajú od konca marca. "Každý, kto tento zákaz poruší, môže byť odsúdený až na jeden rok väzenia alebo na finančnú pokutu," povedala Lamová.

Maskovaní demonštranti následne v piatok postavili barikády v obchodnej štvrti v centre Hongkongu. Desiatky demonštrantov použili plastové zátarasy, drevené palety a dopravné kužele na výstavbu provizórnych bariér v strednej časti mesta, kde má svoje sídlo množstvo významných medzinárodných spoločností. Tisícky ďalších ľudí sa zdržiavali v priestore za barikádami.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

20:23 Prečo nesmú fašisti vyhrať. PS-Spolu bude vysvetľovať v regiónoch. Ľudia sú sklamaní z doterajších vlád, tvrdí koalícia

Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v …