Cigániková: Čo vám prekáža na tom, ak sa niekto považuje za psa, alebo mačku? Glváč jej poslal jasnú odpoveď

20. 9. 2018 13:00

Registrované partnerstvá vyvolali množstvo vášnivých diskusii medzi poslancami počas rozpravy k danému návrhu. Podľa Cigánikovej je normálne, ak si ľudia povedia, že sú psami alebo mačkami a nevidí v tom problém. Martin Glváč má na danú faktickú poznámku vlastný názor.

Cigániková: Čo vám prekáža na tom, ak sa niekto považuje za psa, alebo mačku? Glváč jej poslal jasnú odpoveď
Foto: TASR
Popis: Jana Cigániková a Martin Glváč
reklama

V pondelok hlasovali poslanci o návrhu, ktorý predložili viacerí členovia SaS o životných partnerstvách medzi heterosexuálnymi, rovnako aj homosexuálnymi partermi. Napriek tomu, že sa návrh zákona nakoniec neschválil, panovala k nemu celkom divoká diskusia. Do rozpravy sa pridali aj kotlebovci, čo sa liberálom nepáčilo. Poslankyňa Natália Blahová k celej veci napísala aj blog, v ktorom označila za tragédiu, že práve k danej téme vystupujú neonacisti.

„Napríklad uhrovitý mladík, ktorý sa na chodníku pred stanicou dožadoval súlože s moslimským božstvom, pričom bombardoval dlažobnými kockami tradičnú rodinu s dieťaťom v kočíku. K partnerskému spolužitiu sa vyjadroval aj ten, ktorého jeho vlastní kolegovia označili za slabomyseľného, pretože sám vraj ani nevie naštartovať počítač. Aj vodca prehovoril, plynulo a od veci, ako je jeho zvykom,“ skritizovala. Viac sme písali TU.

Milan Mazurek, ktorý takmer štvrť hodiny reagoval na slová saskárky Blahovej, tvrdí, že návrh liberálov je dehonestáciou klasického manželstva. Neprijal ani ich odôvodnenie, že návrhom chcú znížiť stále narastajúce čísla rozvodovosti na Slovensku. „Toto jednoducho slušná národná kresťanská spoločnosť nemôže akceptovať ako legitímny návrh. Takýmto spôsobom dehonestovať manželstvo ako niečo proste naviac, niečo čo až tak nie je potrebné a tak ďalej,“ uviedol s tým, že nevie nájsť dôvod, prečo by mali homosexuálne partnerstvá existovať.

Dodáva, že ešte pred pár rokmi bola homosexualita v zozname duševných chorôb Svetovej zdravotníckej organizácie, pričom ju následne odtiaľ vyradili. „Nerešpektujem takéto odstraňovanie duševných chorôb zo zoznamu a preto sa pýtam, prečo by si potom nemohli registrované partnerstvo zvoliť aj pedofili napríklad s malým dieťaťom. V čom je tam rozdiel? Pretože pedofíliu všetci verejne akceptujeme ako duševnú chorobu s tým rozdielom, že jej miera spoločenskej akceptácie je oveľa nižšia ako pri homosexualite,“ konštatoval.

Prirovnanie z Nemecka

Vo svojom vystúpení s faktickou poznámkou povedal aj príbeh, keď bol v Berlíne. Uvidel bilbord, kde bola reklama na nové metro a v jednom z nakresledných rušňov sa bozkávali dvaja policajti. Keď sa pýtal na dôvod, tak mu miestni povedali, že u nich tento problém začal zhruba 30 rokov dozadu.

„Prišli homosexuáli, potrebujú registrované partnerstvá kvôli dedeniu, zdravotnej dokumentácii, lenže za tým bola obrovská homosexuálna loby, ktorá bola financovaná obrovskými miliónmi tak, ako je to aj u nás. Máme tu štedro dotované mimovládne organizácie prezentujúce práve tieto názory. No a k čomu došlo? Podarilo sa im presvedčiť spoločnosť, aby presadili registrované partnerstvá,“ uviedol s tým, že si potom iba naivne mysleli, že sa stiahnu do úzadia.

Podľa neho je treba takúto vec zlikvidovať hneď v zárodku, ktorý sa vtedy snažili liberáli presadiť. A to z dôvodu, že sa môže postupom času stať, že budú chcieť presadiť všetko, čo si zmyslia. Rovnako sa dotkol aj situácie, kedy vo Švédsku otvorili rodovo neutrálny štadión – teda pre mužov, ženy a tretie pohlavie. Medzi tretie pohlavie sa radia tí, ktorí sa nevedia identifikovať ani ako muži, ani ako ženy.

„Dokonca to došlo až do takých hraníc, že už si tam človek môže povedať ja som mačka, pes, kanárik ja neviem čo všetko, proste ľudia si tam myslia, že sú zvieratá, že sú čokoľvek, jednoducho čo si len dokážete predstaviť. Dnes nám to príde naozaj ako absurdné ako scestné ako smiešne, ale toto je cieľ tej LGBTI loby, ktorá pôsobí aj na Slovensku,“ skonštatoval.

Cigániková: Čo je na tom zlé?

Na rozpravu svojho kolegu reagovala jedna z predkladateliek zákona, Jana Cigániková. Ako uviedla, snažila sa pochopiť jeho myšlienkové pochody, keď chcel túto problematiku a zákon odstrániť v zárodku. „Čo vám prekáža na tom, ak sa niekto považuje za psa, alebo mačku? Budú tým ubližovať niekomu inému, alebo sebe? Alebo sú zlým vzorom pre deti,“ pýtala sa saskárka s tým, či tým budú niekomu ubližovať.

„Úprimne sa teraz naozaj nie vŕtavo, ale úprimne sa pýtam, konkrétne do hĺbky, v čom je problém, keď si človek bude hovoriť, že ja som pes hej napríklad alebo keď je niekde šatňa pre stredné pohlavie, zabije to niekoho, ohrozí to konkrétne niekoho?" dodala.

Glváč: Je to zarážajúce

K vyjadreniu poslankyne Cigánikovej sa vyjadril podpredseda klubu Smer Martin Glváč. Vo svojom facebookovom profile uviedol, že v parlamentne zažili čokoľvek, ale nič sa nevyrovná vyhláseniu saskárky. „Vraj čo je na tom čudné, že niektorí ľudia sa považujú za psov alebo mačky. Obávam sa, že v SaS nemusí byť osamotená s takýmto názorom. Zarážajúce. Čo myslíte,“ pýtal sa na sociálnej sieti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…