Čierne ovce Ficovej partaje. Komentátor si posvietil na bublajúci smerácky hrniec

17. 10. 2016 21:11

Smer si do zubov neberú už len premiérom Robertom Ficom toľko opovrhované médiá, ale už aj tvrdé stranícke jadro. Komentátor Marián Sekerák si na stránkach Aktuality.sk posvietil práve na túto problematiku. „Zrejme okrem voličov strany SMER-SD si už všetci všimli, že pod straníckou pokrievkou čosi bubloce,“ rýpol si komentátor do strany.

Čierne ovce Ficovej partaje. Komentátor si posvietil na bublajúci smerácky hrniec
Foto: PK
Popis: Míting strany Smer v Banskej Bystrici.
reklama

Sekerák si posvietil na mená, ktoré v minulosti stáli pevne za stranou Smer-SD, no v súčasnosti sa rozhodli verejne prepierať ich vnútrostranícku politiku. „Martvoň, Flašíková-Beňová, Zala, Kolenčíková. Mená, ktoré v nedávnych dňoch rozbúrili hladinu,“ menuje komentátor.

Jeden z čerstvých kritikov strany je aj Anton Martvoň, ktorý skritizoval tézy pripravené Ľubošom Blahom a nedávno sa pochytil aj s Erikom Tomášom. „Hoci bol Martvoň už skôr politicky odsunutý na okraj, rizikový pre SMER-SD je stále,“ píše komentátor na Martvoňovu adresu.

Straníckeho rebela Borisa Zalu Sekerák zase prirovnáva k Bohumilovi Hanzelovi, ktorý sa voči strane postavil chrbtom v roku 2004. Ten Smer, ktorého bol spoluzakladateľ, kritizoval pre spôsob financovania.

Exčlenka Renáta Kolenčíková zase stranu obvinila z korupcie, tá oznámila, že si to len tak nenechá a voči bývalej straníčke podnikne právne kroky. „Jednoducho všetko pekne čisto podľa paragrafov. Veď aj procesy so Slánským a Clementisom boli kedysi v súlade s vtedajšími zákonmi. Na rozdiel od nich však môže Renáta Kolenčíková skončiť iba vo väzbe,“ píše Sekerák.

Komentátor si na záver „čiernej listiny“ Smeru nechal Moniku Flašíkovú-Beňovú so straníckym členským preukazom číslo dva. „Apeluje na zmenu vnútri partaje. Aj pre svojho (bývalého?) kamaráta Roberta Kaliňáka. Zatiaľ je ešte stále europoslankyňou. Strana jej i Zalovi odkázala, že žijú v Bruseli odtrhnutí od reality. Sledujúc vyjadrenia SMER-u na ich adresu, sú to v jej očiach zjavne novodobí „stroskotanci a samozvanci“, dodáva komentátor na margo europoslankyne.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

14:14 AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka a jeho právna zástupkyňa odmietajú akékoľvek spájanie os…