Chystá sa mimoriadna televízna udalosť. Zeman a Babiš v jedinej debate

20.10.2018 20:05

Moderátorka Světlana Witowská zažiarila na začiatku roka, keď ako moderátorka viedla debatu českých prezidentských kandidátov Miloša Zemana a Jiřího Drahoša. Teraz má možnosť zažiariť znovu. V deň stého výročia vzniku Československa privíta pred kamerami Českej televízie v dueli prezidenta Miloša Zemana a premiéra Andreja Babiša. O čom presne budú hovoriť?

Chystá sa mimoriadna televízna udalosť. Zeman a Babiš v jedinej debate
Foto: Hans Štembera
Popis: Andrej Babiš a Miloš Zeman

Keď bolo jasné, že do druhého kola prezidentskej voľby tento rok v januári postúpili doterajší prezident Českej republiky Miloš Zeman a profesor Jiří Drahoš, ponúkala sa otázka, kto bude moderovať ich televízny duel vysielaný verejnoprávnou televíziou. Mnohí sa pýtali, či to bude matador politických debát Václav Moravec. Nakoniec sa však ukázalo, že príležitosť dostane moderátorka Světlana Witowská.

Keď sa debata Zemana s Drahošom skončila, mnoho ľudí sa na sociálnych sieťach zhodlo, že jej absolútnym víťazom bola Witowská, ktorá vraj debatu viedla excelentne.

Podľa informácií Lidových novín teraz Witowská dostane možnosť zažiariť znovu. Bude moderovať debatu konanú pri príležitosti stých narodenín moderného českého štátu. Debatu prezidenta Miloša Zemana s premiérom Andrejom Babišom (ANO).

„Budú sa riešiť kľúčové okamihy našej histórie očami dneška a dvoch mužov, ktorí v súčasnosti za smerovanie našej krajiny zodpovedajú,“ povedala denníku hovorkyňa Českej televízie Karolína Blinková.

Hovorca prezidenta Zemana Jiří Ovčáček dodal, že pôjde o úplne výnimočnú televíznu udalosť, pretože debata sa uskutoční v Stĺpovej sieni, ktorá je dielom slávneho slovinského architekta Josipa Plečnika, dvorného staviteľa prezidenta T. G. Masaryka. „Ide skutočne o mimoriadnu reláciu, v tomto formáte sa doteraz nikdy televízne natáčanie neuskutočnilo,“ povedal hovorca českej hlavy štátu Jiří Ovčáček.

Celý článok nájdete na webe Lidovky.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kto pomôže Kiskovi s rozbehom jeho novej strany?

0:00 Kto pomôže Kiskovi s rozbehom jeho novej strany?

Prezident SR Andrej Kiska pri zakladaní novej strany rokuje aj s už existujúcimi politickými subjekt…