Chromík vraj pred hlasovaním o hazarde hrozil bratislavským poslancom

16.2.2017 13:00

Líder iniciatívy Zastavme hazard Anton Chromík podľa predstaviteľov Asociácie zábavy a hier zastrašuje poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva, ktorí dnes majú hlasovať o zákaze hazardu na území hlavného mesta.

Chromík vraj pred hlasovaním o hazarde hrozil bratislavským poslancom
Foto: SITA
Popis: Anton Chromík

"Pán Chromík dáva inštrukcie aktivistom v tričkách Zastavme hazard, že poslanci, ktorí budú súhlasiť s tajnou voľbou tým verejne dajú najavo, že podporujú hazard. To je doslova nehorázny nátlak", uviedla Dominika Lukáčová z Asociácie zábavy a hier a dodala, že z úst viacerých prítomných zástupcov iniciatívy Zastavme hazard zaznievajú hrozby o verejnom pranieri každého, kto bude súhlasiť s tajnou voľbou. Niektorí poslanci ešte minulý týždeň vyjadrili názor, že tajná voľba je vzhľadom na tlak, ktorému sú vystavení z oboch strán logická. Iniciatíva Zastavme hazard totiž opakovane vyzývala ľudí na spamovanie e-mailov poslancov a zverejnila kompletný zoznam ich adries, aby vytvorili čo najsilnejší nátlak.

Iniciatíva Zastavme hazard prípadnú tajnú voľbu odmieta, ako dôkaz komplotu proti zrušeniu hazardu. Prevádzkovatelia kasín a herní nedávno zverejnili prieskum, ktorí okrem iného zistil, že väčšina Bratislavčanov sa obáva, že absolútny zákaz hazardu spôsobí vznik nelegálnych herní a kasín, ktoré ovládne podsvetie. Viacerí bratislavskí poslanci dali po zverejnení prieskumu verejne najavo, že prísne regulácia, ktorá by vytlačila kasína herne z obytných zón a mohli by zostať iba v hoteloch a zábavných centrách, by pre mesto bola lepším riešením, ako úplná prohibícia.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mníchov 1938, mali sme sa brániť? Západ nám vraj mohol pomôcť, Chamberlain ako politický účtovník, analytik predkladá nový pohľad na udalosti, ktoré zlomili Československo

9:10 Mníchov 1938, mali sme sa brániť? Západ nám vraj mohol pomôcť, Chamberlain ako politický účtovník, analytik predkladá nový pohľad na udalosti, ktoré zlomili Československo

EXKLUZÍVNE „Skutočný príbeh Mníchova 1938, bohužiaľ, nie je úplne známy. Zoči-voči útoku agresívneho…