Choré, zbabelé, absolútne šialené. Chmelár udrel na Matoviča. Začne sa hon na čarodejnice, varuje

9. 5. 2017 17:45

Politický analytik Eduard Chmelár si zobral na mušku rozhodnutie lídra opozičného hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča. Nešetrí ho a varuje, že takéto správanie treba zavrhnúť hneď v zárodku, inak...

Choré, zbabelé, absolútne šialené. Chmelár udrel na Matoviča. Začne sa hon na čarodejnice, varuje
Foto: TASR
Popis: Eduard Chmelár

V pondelok poobede líder hnutia Obyčajných ľudí Igor Matovič na tlačovke oznámil, že viac nebude chodiť do parlamentu. Poslaneckého mandátu sa však nevzdal. Jeden z dôvodov, prečo sa Matovič viac nebude zúčastňovať na schôdzach v parlamente, má byť ten, že sa mu vyhrážali. Viac sme o tom písali TU.

Na Matovičove vyjadrenia reagovali viacerí politici či analytici. Svoje k téme povedal aj politický analytik Eduard Chmelár, ktorý na sociálnej sieti približuje, že sa mu vyhrážali niekoľkokrát. Verbálne, písomne aj obrazom. Nikdy však tlačovku nezvolal.

„Chcem povedať, že považujem za absolútne šialené, ak sa nejaký politik postaví pred kamery a bez akýchkoľvek dôkazov verejne obviní iného politika z toho, že plánuje jeho vraždu. A považujem za drzé, keď sa na základe takýchto fabulácií niekto rozhodne, že nebude chodiť do práce, čo by mu netoleroval nijaký zamestnávateľ nielen na Slovensku, ale v celom priľahlom vesmíre,“ vyjadril sa Chmelár.

„Takéto správanie poslanca, ktorého si ľudia zvolili, aby bojoval za ich záujmy, je nielen choré a zbabelé. Je predovšetkým nezodpovedné a spoločensky neprípustné, lebo ak sa nám tu rozmnoží móda upozorňovať na každé subjektívne podozrenie takýmto hysterickým spôsobom (opakujem a podčiarkujem) bez akýchkoľvek dôkazov, v tejto spoločnosti sa začne hon na čarodejnice,“ pokračuje drsne analytik.

Podľa jeho názoru takéto vyhrážky majú potrebu zverejňovať ľudia, korí robia politiku deštrukčným spôsobom. Sú to vraj ľudia, ktorí vedú politický zápas nie za vlastné idey, ale proti konkrétnym osobám. Chmelár prízvukuje, že takéto správanie treba odmietnuť hneď v zárodku, a pripomína, že verejný činiteľ je ten, ktorý by mal za občanov nastavovať hruď a zápasiť za ich lepší život. Nie teatrálne sa rozplakať na tlačovke, dupať nohami a zbabelo ujsť.

Zdroj: Facebook/Eduard Chmelár

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

19:59 Čaputová udelila individuálnu milosť. Takto vysvetľuje svoje rozhodnutie

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila individuálnu milosť 44-ročnému J. H., ktorý v roku 2015 spôsobil…