Chcú komfort pre študentov. Ako pokročili obnovy internátov?

13. 8. 2019 15:03

S rekonštrukčnými prácami na ubytovacích zariadeniach pre študentov v týchto dňoch pokračuje Univerzita Komenského (UK) v Bratislave. Obnovou prechádza ubytovanie vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra – Mlyny UK, ale aj internát Družba. TASR zo potvrdila hovorkyňa univerzity Lenka Miller.

Chcú komfort pre študentov. Ako pokročili obnovy internátov?
Foto: SITA
Popis: Vysokoškolské internáty v bratislavskej Mlynskej Doline

Vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra – Mlyny UK sa v súčasnosti pracuje na obnove výmenníkovej stanice pre Manželské internáty, dokončujú sa práce na výmene vzduchotechniky v jedálni Venza a začínajú sa práce na obnove určených striech. "Komunikujeme s dodávateľom postelí a finalizujú sa projekty na revitalizáciu spoločných priestorov a okolia internátov v Mlynskej doline,“ konkretizovala Miller.

Výťahy do výškových budov Šturák a Manželské internáty sú objednané, respektíve zadané do výroby. „Tieto práce by mali byť dokončené do konca roka, ak pôjde všetko v dobrom tempe a nenastanú problémy," doplnila hovorkyňa. Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny UK plánuje do konca roka preinvestovať zhruba 600.000 eur z vlastných zdrojov a 1,3 milióna eur od štátu. 

Viaceré z plánovaných rekonštrukčných prác na Vysokoškolskom internáte Družba UK, ako je výmena okien, balkónových stien, radiátorov, oprava postelí, výmena rozvodov a osvetlenia či oprava striech, sú už dokončené a niektoré sa ešte realizujú. "Plánovaný termín dokončenia je koniec augusta. Rekonštrukcia jedálne potrvá ešte približne deväť až 12 mesiacov," priblížila Miller.

Vedenie UK v Bratislave považuje modernizáciu vysokoškolských internátov za svoju prioritu. "Po odhalení nedostatkov v projektovej dokumentácii som urobil razantné personálne zmeny a odvtedy sme intenzívne pracovali na tom, aby sme pripravili plány na rekonštrukciu," povedal rektor UK Marek Števček.

Ako dodal, pre vedenie UK je dôležité, aby pri úpravách v takom veľkom rozsahu dodržali komfort bývania študentov. Doplnil, že univerzita urobí všetko pre to, aby peniaze na obnovu internátov čerpali efektívne a rýchlo a aby študentom a študentkám zvýšili komfort bývania.

V roku 2018 bolo na rekonštrukciu internátov verejných vysokých škôl vyčlenených 20 miliónov eur a začala sa tak najrozsiahlejšia rekonštrukcia ubytovacích zariadení v histórii krajiny. Ďalších 30 miliónov eur budú môcť využiť univerzity na obnovu študentských domovov v rokoch 2019 a 2020.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Päť obetí a 39 zranených. Hasiči v Prešove zasahovali celú noc. Opäť zasadá krízový štáb

8:30 Päť obetí a 39 zranených. Hasiči v Prešove zasahovali celú noc. Opäť zasadá krízový štáb

Zásah hasičov pri požiari po piatkovom výbuchu v jednej z prešovských bytoviek prebiehal celú noc. V…