Chcete vedieť, prečo sa Fico bojí Chmelára? Čítajte, čo si myslí Milan Krajniak

7. 10. 2015 15:55

Eduard Chmelár mal v lete sen o založení vlastného politického hnutia, na čele ktorého by sa uchádzal o miesto v parlamente. Hnutie s názvom Sloboda, ekológia a nenásilie, známe pod skratkou SEN, však úrady odmietli zaregistrovať s tým, že niektoré z vyše 11 000 podpisov sú falošné.

Chcete vedieť, prečo sa Fico bojí Chmelára? Čítajte, čo si myslí Milan Krajniak
Foto: SITA
Popis: Politológ, pedagóg, historik a bývalý rektor Akadémie Médií Eduard Chmelár
reklama

Chmelárov SEN sa pomaly rozplýva. Podľa komentára Milana Krajniaka, ktorý sa objavil na portáli Konzervatívnyvýber.sk, predstavujú Chmelárove umiernené názory stredný prúd medzi slovenskými ľavicovými liberálmi. Podľa Krajniaka by mohol Chmelár zohrať úlohu „slovenského Papá Eda“ alebo by sa mohol stavať do roly partnera Angely Merkelovej, ktorá sa zapáčila niektorým médiám svojím ústretovým prístupom k utečeneckej kríze.

„Hoci je Chmelár, ako politik naivný, na rozdiel od Smeru za ním nestoja žiadni oligarchovia, ani žiadne finančné skupiny,“ píše zakladateľ portálu Poslednýkrižiak.sk Krajniak vo svojom komentári. Aj to je podľa neho dôvod, prečo mohlo hnutie SEN pritiahnuť časť ľavicových voličov na svoju stranu a tým oslabiť zisk vládneho Smeru, ktorý v budúcoročných parlamentných voľbách podľa prieskumov s najväčšou pravdepodobnosťou znova zvíťazí.

Smer pred voľbami eliminuje riziká

To, že by niektorá zo strán mohla ohroziť volebné výsledky Smeru, nechce vedenie strany dopustiť, a preto sa podľa Krajniaka snaží „nezaregistrovaním strany SEN eliminovať všetky potenciálne riziká“. Krajniak takýto postup vládnej strany porovnáva s totalitnými praktikami sovietskeho vodcu Josifa Stalina. Jediný rozdiel je podľa neho v tom, že Ficova vláda to robí v „rukavičkách“.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

18:29 Temný web je veľmi otvorený. Oslabuje demokraciu, ale aj obchodný model sociálnych sietí. Štúdia NATO hovorí o manipulácii cez sociálne médiá

Temný web. Manipulácia cez sociálne médiá. Ako sa dá kúpiť? Ako sa proti nej bojuje? Koľko stojí jed…