Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor

5. 9. 2016 13:06

V roku 2015 bol na redakciu francúzskeho satirického periodika spáchaný teroristický útok a internetom sa začala šíriť veta „Je suis Charlie“. V súčasnosti si satirický časopis urobil nemiestne žarty z nedávneho zemetrasenia v Taliansku a obete prirovnal k „lasagniam“. Komentátor Marián Sekerák má na takýto druh satiry jasný názor: „Je to zvrátené a ohavné.“

Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor
Foto: SITA
Popis: Satirický magazín Charlie Hebdo
reklama

„Nebol som Charlie ani v januári 2015, keď to bolo všeobecne populárne. Nemyslím si totiž, že vysmievať sa zo symbolov náboženskej úcty (bez ohľadu na vierovyznanie) je hodnotou našej západnej civilizácie,“ spomína komentátor na minuloročné útoky v redakcii francúzskeho časopisu v texte pre Aktuality.sk.

Dodáva, že hanobiť symboly viery či náboženstva je nielen detinské, ale aj zvrátené a ohavné. „A rovnako zvrátené a ohavné je aj špiniť pamiatku tragicky zosnulých nevinných obetí. Bez ohľadu na to, či zomreli rukou teroristov alebo v dôsledku prírodnej katastrofy,“ píše Sekerák. Autor ďalej poznamenáva, že časopis si stále trúfa viac a viac a ide za hranice dobrého vkusu, ale aj slušnosti.

„Trýzniť city pozostalých po týchto obetiach je neľudským a barbarským činom. Každý, kto toto činí, má veľmi ďaleko od myšlienkového sveta západnej, liberálno-demokratickej spoločnosti. Skôr má bližšie k pseudohodnotám bojovníkov Islamského štátu,“ dodáva komentátor.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama

Ďalšie články z rubriky

Raši: Matovičovi stav núdze vyhovuje.  Vyzývam ho, nech ho zruší

16:25 Raši: Matovičovi stav núdze vyhovuje. Vyzývam ho, nech ho zruší

Kĺzavý medián je už niekoľko dní nula, počet nových ochorení je v posledných dňoch väčšinou nula, al…