Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor

5.9.2016 13:06

V roku 2015 bol na redakciu francúzskeho satirického periodika spáchaný teroristický útok a internetom sa začala šíriť veta „Je suis Charlie“. V súčasnosti si satirický časopis urobil nemiestne žarty z nedávneho zemetrasenia v Taliansku a obete prirovnal k „lasagniam“. Komentátor Marián Sekerák má na takýto druh satiry jasný názor: „Je to zvrátené a ohavné.“

Charlie Hebdo opäť šokuje. Zvrátené a ohavné, hodnotí komentátor
Foto: SITA
Popis: Satirický magazín Charlie Hebdo

„Nebol som Charlie ani v januári 2015, keď to bolo všeobecne populárne. Nemyslím si totiž, že vysmievať sa zo symbolov náboženskej úcty (bez ohľadu na vierovyznanie) je hodnotou našej západnej civilizácie,“ spomína komentátor na minuloročné útoky v redakcii francúzskeho časopisu v texte pre Aktuality.sk.

Dodáva, že hanobiť symboly viery či náboženstva je nielen detinské, ale aj zvrátené a ohavné. „A rovnako zvrátené a ohavné je aj špiniť pamiatku tragicky zosnulých nevinných obetí. Bez ohľadu na to, či zomreli rukou teroristov alebo v dôsledku prírodnej katastrofy,“ píše Sekerák. Autor ďalej poznamenáva, že časopis si stále trúfa viac a viac a ide za hranice dobrého vkusu, ale aj slušnosti.

„Trýzniť city pozostalých po týchto obetiach je neľudským a barbarským činom. Každý, kto toto činí, má veľmi ďaleko od myšlienkového sveta západnej, liberálno-demokratickej spoločnosti. Skôr má bližšie k pseudohodnotám bojovníkov Islamského štátu,“ dodáva komentátor.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini: Danko nech sa stará hlavne o svoje rezorty a nekomentuje naše

19:35 Pellegrini: Danko nech sa stará hlavne o svoje rezorty a nekomentuje naše

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) odporúča predsedovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi, aby venov…