Chaos v Bratislave, v uliciach horia autá a ľudia protestujú proti NATO... Žiaden strach, to iba srbskí novinári zabudli overiť správy

13. 3. 2016 11:18

Médiá majú obrovskú moc a dvojnásobne to platí v prípade, ak sa informácie z nich dostanú na niektorú zo sociálnych sietí. Tam si začínajú žiť doslova vlastný život a z neoverených, často nepravdivých informácií sa na týchto internetových platformách stáva takzvaný hoax. Jeden taký pred pár dňami rozšíril o Slovensku srbský alternatívny spravodajský portál Slobodnimediji.com.

Chaos v Bratislave, v uliciach horia autá a ľudia protestujú proti NATO... Žiaden strach, to iba srbskí novinári zabudli overiť správy
Foto: ReproFoto: Slobodnimediji.com
Popis: Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave2
Srbský spravodajský portál zrejme veľmi nedbá na overovanie si informácií, ktoré sa mu do redakcie dostanú alebo na to nedbal minimálne v prípade nedávnej správy zverejnenej na stránkach Slobodnimediji.com 11. marca. V správe portálu sa píše, že Bratislava je v plameňoch, v uliciach horia autá a ľudia demonštrujú.
(Text pokračuje pod obrázkom.)
 
Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave
Správa srbského portálu Slobodnimediji o údajných nepokojoch v Bratislave (zdroj: Slobodnimediji.com)

Jedno veľké klamstvo 

Ľudia zo srbského alternatívneho spravodajského portálu Slobodnimediji píšu v krátkej správe, že Slováci v hlavnom meste protestujú najmä proti vláde a členstve krajiny v Severoatlantickej aliancii. Niektorí politici sa vraj údajne chcú prikloniť k politike Vladimira Putina a to má byť podľa srbských novinárov ďalším dôvodom na nepokoje, pri ktorých horia ulice Bratislavy. 
 
Chyba je pritom už v prvej vete správy, kde sa píše o Bratislave v Českej republike. Na príjazdoch do hlavného mesta majú podľa srbského portálu horieť roztrúsené barikády z pneumatík. Slobodnimediji.com sa pritom odvoláva na medzinárodnú agentúru Reuters a akési vlastné nemenované zdroje priamo z Bratislavy. Prešľap je aj fotografia, ktorá nie je v žiadnom prípade zo slovenskej metropoly, ale z vlaňajších protestov v nemeckom Frankfurte, čo dokazuje aj rýchly pohľad do internetového prehliadača. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

8:59 Zavrú Salviniho? Už to ide. Okamura s Fialom v bojovej nálade. A utečenci...

Líder českého hnutia SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutie Radim Fiala sa na svojich facebooko…