Český premiér Sobotka: Idú po mne neonacisti, čelím kobercovému bombardovaniu

17. 1. 2016 23:00

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vo svojom vystúpení v relácii Partie FTV Prima opísal „kobercový nálet“, ktorému čelí na internete. „Extrémisti sa skrátka rozhodli spáchať sériu zločinov a je na polícii, aby konala," konštatoval Sobotka.

Český premiér Sobotka: Idú po mne neonacisti, čelím kobercovému bombardovaniu
Foto: SITA
Popis: Český premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Bol som z hľadiska internetu podrobený kobercovému bombardovaniu. Došlo k útoku na e-maily Ľudového domu, došlo k útoku na môj Twitter, došlo k útoku na môj blog a došlo k útoku aj na môj súkromný e-mail,“ komentoval český premiér nedávne hekerské útoky voči jeho osobe. Bližšie sa ale nechce k celej kauze vyjadrovať, lebo celú vec rieši polícia.

Za útokmi majú stáť extrémisti, ktorí chcú zmanipulovať verejnosť a šíriť strach. „Sú to extrémistické neonacistické útoky,“ dodal najmocnejší český politik. „Ten e-mail z 90 percent slúžil na to, aby mi tam občania posielali svoje postrehy a podobne," prezradil.

„Nie som si vedomý, že by v minulých rokoch bola z mojej strany vedená nejaká korešpondencia, za ktorú by som sa musel hanbiť," konštatoval jasne. Podotkol tiež, že čelí „kobercovému náletu“.

Neonacistický web, na ktorom boli Sobotkove e-maily zverejnené, je zaregistrovaný v USA. Sobotka preto predpokladá, že české bezpečnostné zložky rokujú s USA o zdieľaní informácií. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…