Černosi v USA musia vytvoriť vlastný štát. Takéto sú plány extrémistov

11. 7. 2016 16:16

Americký černošský militant Babu Omowale, ktorý pôsobí ako „minister obrany“ takzvanej Novej strany Čiernych panterov, vyzval amerických černochov, aby si v USA založili vlastnú krajinu. Stačí vraj, aby emigrovali do južných štátov USA a prevzali tam kontrolu nad miestnou ekonomikou. Informuje o tom portál Breitbart.

Černosi v USA musia vytvoriť vlastný štát. Takéto sú plány extrémistov
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia

Omowale v rozhovore pre Aaron Klein Investigative Radio vyslovil nárok na 5 štátov, ktoré podľa jeho názoru patria do takzvaného „čierneho národa“. Konkrétne má ísť o Louisianu, Mississippi, Južnú Karolínu, Alabamu a Georgiu.

„Musíme jednoducho začať migrovať naspäť do týchto štátov a prevziať v nich kontrolu ekonomiky. Ak sa tam černosi nasťahujú, takmer určite sa vysťahujú belosi. Takže nie je to zložitým procesom, aby sme mali krajinu v krajine,“ konštatoval revolucionár.

Nenávistná skupina

Omowale ďalej ozrejmil, že ciele Čiernych panterov sú zatiaľ obmedzenejšie a nepočítajú s okamžitým odtrhnutím od Spojených štátov. „Neexituje spôsob, aby sme sa úplne oddelili od Spojených štátov amerických, to si uvedomujeme. Vieme, že nám dlžia zem, dlžia nám peniaze, dlžia nám reštitúcie a reparácie,“ konštatoval černošský nacionalistický predstaviteľ s tým, že jeho strana chce kontrolovať ekonomiku černošskej komunity.

Nová strana Čiernych panterov pre sebaobranu je americká černošská nacionalistická skupina, založená v roku 1989 Dallase, v štáte Texas. Menom nadväzuje na nacionalistickú Stranu Čiernych panterov zo 60. rokov minulého storočia - nie je však jej priamym dedičom, pričom pôvodní Čierni panteri sa od svojich „nástupcov“ dištancujú. V USA je vládnymi aj neziskovými organizáciami označovaná za nenávistnú skupinu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…