Čaputová dôrazne vyzýva: Nemôžeme si myslieť, že súd vyrieši problém s extrémizmom a fašizmom za nás

30. 4. 2019 11:30

Najvyšší súd SR včera (29. 4.) zamietol žalobu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára z roku 2017 na rozpustenie Ľudovej strany Naše Slovensko. „Rozhodnutie Najvyššieho súdu nie je správne chápať ako verdikt, ktorý by vyvrátil podozrenie, že ĽSNS je extrémistická strana. Súd rozhodol, že konkrétne podanie, ktoré pripravila generálna prokuratúra, neobsahuje dostatok dôkazov o tom, že by činnosť strany smerovala k odstráneniu demokratického zriadenia,“ napísala dnes k rozhodnutiu na facebookovej sieti Zuzana Čaputová.

Čaputová dôrazne vyzýva: Nemôžeme si myslieť, že súd vyrieši problém s extrémizmom a fašizmom za nás
Foto: facebook.com/zcaputova/
Popis: Zuzana Čaputová
reklama

Podľa novozvolenej prezidentky SR je zrejmé, že ideológia zneužívajúca frustráciu ľudí na vlastné ciele by si našla iné politické formy. „Spoločenskú atmosféru bez nenávisti dosiahneme tak, že ľuďom, ktorí stratili nádej, ponúkneme alternatívu slušnej politiky so skutočnými riešeniami,“ píše Čaputová.

Na snímke M. Kotleba, ĽSNS

Podľa nej je preto veľmi dôležité nešíriť nenávisť, nenadbiehať extrému a snažiť sa o novú kultúru v politike. 

Anketa

Myslíte si, že strana ĽSNS má byť rozpustená?

15%
82%
hlasovalo: 1237 ľudí

„Môžeme dnes diskutovať o tom, či podanie bolo kvalitné, či prišlo včas, či súd nečakal s rozhodovaním o veci príliš dlho. Ale nemôžeme si myslieť, že súd vyrieši problém s extrémizmom a fašizmom jedným rozhodnutím aj za nás. Svojím osobným postojom k tomu vieme a mali by sme prispieť všetci,“ dodáva Čaputová na sociálnej sieti.

Senát Najvyššieho súdu SR zamietol návrh na rozpustenie parlamentnej ĽSNS. Rozhodnutie oznámil na pondelkovom pojednávaní. Návrh na rozpustenie strany podal na NS generálny prokurátor Jaromír Čižnár v máji 2017.

Na snímke generálny prokurátor J. Čižnár

Generálna prokuratúra SR si počká na písomné vyhotovenie a doručenie rozhodnutia Najvyššieho súdu SR v oblasti zamietnutia návrhu na rozpustenie parlamentnej ĽSNS. „Až potom bude možné zaujať relevantné stanovisko," reagovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová po vynesení rozhodnutia.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…