Čaplovič sa zastal Danka. A takto spustil o Sulíkovi: Má totalitné vystupovanie, ohrozuje demokratickú spoločnosť

7. 11. 2018 12:05

Odmietam nechutné šikanovanie politikov v súvislosti s udeľovaním akademických titulov a písania záverečných bakalárskych, magisterských a doktorandských prác. Naďalej som presvedčený o tom, že je to úplne v kompetencii akademických funkcionárov, vedeckých rád a senátov.

Čaplovič sa zastal Danka. A takto spustil o Sulíkovi: Má totalitné vystupovanie, ohrozuje demokratickú spoločnosť
Foto: mr
Popis: Dušan Čaplovič
reklama

Politika na univerzity nepatrí a preto som, s čistým svedomím, hlasoval proti programu dnešnej mimoriadnej schôdze, zvolanou poslancami opozície. Parlament nie je vyšetrovacím orgánom, udeľovanie titulov je, opakujem, v úplnej kompetencii univerzít, vysokých škôl a ich kompetentných orgánov. 

Nie je pre mňa akceptovateľné, aby opozícia používala slovník diktátorských režimov, keď predstaviteľ SaS, jej predseda R. Sulík, vyzýva rektora a celé vedenie Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, aby rezignovali na svoje funkcie. Je to v rozpore s vysokoškolským zákonom, je to hrubé, totalitné vstupovanie do autonómie univerzít, ktoré ohrozuje demokratickú spoločnosť.

To však predstaviteľov siedmej veľmoci nezaujíma. Vyzývam mnohých, najhorlivejších opozičných politikov z parlamentu, aby si najprv pozametali pred vlastným prahom a zhodnotili, ako získali svoje akademické tituly, často v rozpore s vysokoškolským zákonom a internými pravidlami univerzít. A nech nezabúdajú na vlastné návrhy zrušiť písať záverečné práce a absolvovať len záverečné ústne skúšky na vysokých školách, predložené v  roku 2011, ktoré som v roku 2012 v novele vysokoškolského zákona neakceptoval. Však páni poslanci  E. Jurzyca a M. Beblavý?

Autor: Dušan Čaplovič, poslanec NR SR a bývalý minister školstva SR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

21:59 Remišová: Blackout by zhoršil aj tak zlú ekonomickú situáciu, psychiku ľudí, a nič nevyriešil

Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) nesúhlasí s návrho…