Čakajú sa na nešťastie? Hlavná stanica v Bratislave je v dezolátnom stave a prichádzajúci ľudia sú v ohrození života

27. 8. 2015 21:00

Ten, kto aspoň raz v živote vystúpil na Hlavnej stanici v Bratislave, si okrem smradu, špiny, bezdomovcov a znudených taxikárov pamätá pravdepodobne aj drevený prístrešok, ktorý zakrýva pravú stranu chodníka cestou zo stanice už pekných pár rokov.

Čakajú sa na nešťastie? Hlavná stanica v Bratislave je v dezolátnom stave a prichádzajúci ľudia sú v ohrození života
Foto: SITA
Popis: Hlavná stanica v Bratislave
reklama

Prístrešok, ktorý aspoň niekoľko desiatok metrov chráni ľudí idúcich na Hlavnú stanicu pred dažďom, poškodila tento rok silná letná búrka. Na drevenú konštrukciu spadol strom z blízkeho svahu a dolámal jej časť. Našťastie sa nikomu nič nestalo a ako píše portál čas.sk, kompetentní reagovali „pružne“. Trvalo 4 dni, kým dalo vedenie radnice popadané stromy a trosky odstrániť.

Strach o život pri prechode na hlavnú železničnú stanicu zo zástavky SAV však pretrval. Dolámané stromy síce zmizli, ale drevená konštrukcia, ktorú poškodili, je stále na mieste. Denne prejde popod poškodený prístrešok množstvo ľudí, ale ani to nestačilo, aby sa mesto začalo zaujímať o to, čo ďalej s poškodenou strechou, ktorá už aj bez úderu živlov dosluhovala.

„Existujúca konštrukcia prestrešenia chodníka má všetky znaky zanedbanej údržby. Vykazuje značné poškodenie spojov a nemá dostatočnú bezpečnosť z hľadiska mechanickej odolnosti,“ uviedol statik Daniel Bukov pre denník Nový Čas. Podľa odborníka by mal byť chodník okamžite uzatvorený a spomínaná konštrukcia odstránená.

Mesto si dáva na čas

Bratislavská mestská časť Staré Mesto sa však s opravami alebo búraním neponáhľa. Sanačné práce na objekte sa podľa hovorkyne Ivany Skokanovej začnú najskôr koncom septembra. Ľudia, ktorí chodia na bratislavskú Hlavnú stanicu pravidelne, sa však ani nečudujú a posmešne tvrdia, že samospráva pravdepodobne čaká, kým sa prístrešok zrúti sám od seba. Mesto sa bráni stanoviskom odborníka. „Mesto má statický posudok, podľa ktorého má drevený prístrešok životnosť ešte 12 rokov. Posudzujeme, aj z hľadiska nákladov, či pôjdeme cestou zbúrania alebo opravy,“ informovala Monika Voleková z magistrátu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

17:40 O núdzovom stave ani dnes, odkazuje občanom úrad vlády

Definitívne rozhodnutie týkajúce sa núdzového stavu prijme ústredný krízový štáb na svojom najbližšo…