Bývalý smerák sa ostro pustil do mimovládok: Týrajú migrantov, toto nevidí len blbec

4. 9. 2019 15:21

Anton Martvoň, bývalý poslanec Smeru – SD, dnes podpredseda Národnej koalície sa vo svojom statuse na sociálnej sieti zamyslel nad migračnou politikou Talianska a Grécka. Zvlášť postup Talianska, ktoré skonfiškovalo loď mimovládnej organizácii, Martvoň oceňuje. Taliani, palec hore! Píše.

Bývalý smerák sa ostro pustil do mimovládok: Týrajú migrantov, toto nevidí len blbec
Foto: TASR
Popis: Anton Martvoň
reklama

„Správne rozhodnutie skonfiškovať loď mimovládke. Len blbec totiž nevidí, že medzi Líbyou a Sicíliou je vzdialenosť až 500 kilometrov,“ hodnotí exposlanec.

Podľa neho je absolútne choré, keď zahraničné mimovládky ´akože zachraňujú´ na mori ekonomických migrantov pri líbyjských vodách, potom ich prevezú 500 kilometrov k hraniciam EÚ a na záver vykrikujú, že ako potrebujú zachránení migranti zdravotnú pomoc, lebo osem dní prežili na mori.

„Však ich týrajú tou cestou priamo zahraničné mimovládky. Ked ich zachránili pri Líbyi a chcú im naozaj pomôcť, tak prečo ich nevylodili priamo na breh Líbye, čo je iba pár kilometrov z mora, ale trepú sa s nimi týždeň k Sicílii alebo k Malte?“ zamýšľa sa Martvoň, tvrdý kritik Smeru po vystúpení zo strany a známy aj tým, že súčasnú vládu pomenoval ako „vládu ružového Peťka“

Podľa neho nejde o záchranu, ale o organizovaný prevoz ľudí cez celé Stredozemné more, pričom za dotácie z EÚ tu niekto pod hlavičkou mimovládok natvrdo pašuje migrantov do EÚ a „ešte chce, aby sa o nich krajiny EÚ vrátane SR postarali“.

Zdroj: Facebook/Anton Martvoň

„Nech zabudnú!!!“ tvrdo reaguje exposlanec NR SR.

„To je celé na hlavu postavené – nedá sa previesť miliarda chudobných ľudí do EÚ z Afriky a z Ázie, pričom podľa mňa prepitý Juncker a exagentka Merkelová sú už buď úplne mimo reality, alebo potom asi na tom pašeráctve cez nejakú mimovládku nejak participujú, resp. je zjavné, že to podporujú...,“ rozohnil sa Martvoň.

A na záver súhlasí s postupom Talianov A Grékov.

„Som rád, že Taliani a Gréci pritvrdzujú a vidia realitu,“ uzatvára Anton Martvoň na sociálnej sieti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

14:14 AKTUALIZÁCIA Trnka na Disciplinárnej komisii. Má vraj všedný hlas. Nevie, či na nahrávke s Kočnerom hovorí naozaj on

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka a jeho právna zástupkyňa odmietajú akékoľvek spájanie os…