Bývalí národniari len nad Dankom krútia hlavou: Rieši primárne svoju osobu. Najprv urobí rozhodnutie, potom sa pýta. Prekvapujúci krok, zaznelo okrem iného

9. 8. 2017 10:35

Príliš pozitívne sa o ňom nevyjadrujú. Trojica bývalých členov Slovenskej národnej strany (SNS) prezradila denníku Nový Čas, čo si myslí o krokoch súčasného lídra národniarov.

Bývalí národniari len nad Dankom krútia hlavou: Rieši primárne svoju osobu. Najprv urobí rozhodnutie, potom sa pýta. Prekvapujúci krok, zaznelo okrem iného
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko
reklama

Z dlhodobého hľadiska patrí medzi najvýraznejšie postavy SNS Anna Belousovová, ktorá bola predchodkyňou Andreja Danka. Na predsednícke kreslo v SNS si sadla v roku 1999, ešte pod dievčenským priezviskom Malíková, pričom na poste skončila v roku 2003 a v strane definitívne v roku 2011.

V každom prípade, ako povedala spomenutému denníku, Smer zažije s Andrejom Dankom ešte viacero krušných chvíľ.

„Záujmy štátu a SNS sú pre neho sekundárnymi záležitosťami. Danko od začiatku primárne rieši svoju osobu,“ povedala Belousovová.

A bývalá vysoká predstaviteľka SNS následne dodala: „Namiesto toho, aby odvolal ministra Plavčana za škandalózne šafárenie s eurofondmi, Danko vypovedá koaličnú zmluvu. Tým dal jasne najavo, čo sú jeho priority.“

Bývalý podpredseda SNS Vladimír Chovan, ktorého Danko stiahol z kandidátky pred vlaňajšími parlamentnými voľbami, bol vypovedaním koaličnej zmluvy od predsedu národniarov zaskočený.

„Odstúpenie od koaličnej zmluvy bolo prekvapujúce. Tak krátko po uzavretí by k tomu nemalo dôjsť,“ myslí si Chovan.

Najostrejší bol spomedzi trojice respondentov nedávno politicky ´odstrelený´ Eduard Markovič. Toho Danko odstavil z postu krajského predsedu SNS v Prešovskom kraji a nahradil ho primátorom Svitu Miroslavom Škvarekom. 

„Danko vždy urobí najskôr rozhodnutie a potom sa pýta, či to urobil dobre. Tu platí pravidlo: dvakrát meraj a raz strihaj. No on najskôr odstrihne a potom sa opýta: ´Dobre sme namerali?´ Toto sa nerobí medzi politikmi,“ vyjadril sa kriticky Markovič.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Predstava osady obtiahnutej policajnou páskou? Hrozné! Poslanec Ledecký nedokáže stráviť tvrdé opatrenia

15:55 Predstava osady obtiahnutej policajnou páskou? Hrozné! Poslanec Ledecký nedokáže stráviť tvrdé opatrenia

Poslanec Národnej rady (NR) SR Vladimír Ledecký (Za ľudí) hovorí, že nedokáže stráviť predstavu o ró…