Bugár vo videu vysvetľuje dovolenku na Maldivách: Tu sú dôkazy, že to išlo z môjho vrecka

24. 8. 2019 16:01

Predseda Mosta- Híd Béla Bugár opakovane odmieta, že by sa s podnikateľom Mariánom Kočnerom stretol na svojej dovolenke plánovane. Rovnako zdôraznil, že na rozdiel od iných nemá nič spoločné ani s Alenou Zsuzovou. Líder Mosta zároveň vyjadril poľutovanie nad tým, že sa na sociálnych sieťach a v médiách šíria falošné informácie, ktoré sa "menia" na pravdu.

Bugár vo videu vysvetľuje dovolenku na Maldivách: Tu sú dôkazy, že to išlo z môjho vrecka
Foto: FB/Béla Bugár
Popis: Snímka z videa, na ktorom Bugár ukazuje účet za dovolenku, počas ktorej sa stretol s Mariánom Kočnerom

"V posledných dňoch sa ma veľakrát pýtali, či viem dokázať, že moju minuloročnú dovolenku som platil sám. Objavili sa rôzne konšpirácie, tak som sa rozhodol predložiť dôkazy," takto uvádza Bugár v dvojjazyčnom statuse video s maďarskými titulkami, na ktorom počas necelých troch minút vysvetľuje, že správy, ktoré sa o ňom objavili v údajnej komunikácii Kočnera, nie sú pravdivé.

Bugár odmieta informácie, podľa ktorých bolo jeho stretnutie s Kočnerom naplánované. Rovnako reaguje aj na špekulácie o tom, že mu luxusnú dovolenku, na ktorej bol s manželkou pri príležitosti 35. výročia ich svadby, platil niekto iný.

V tejto súvislosti ukazuje doklad o rezervácii hotela z 12. apríla 2017 či účet za letenky z marca rovnakého roku. Aj ďalšie bankové výpisy podľa slov Bugára potvrdzujú, že predmetnú dovolenku si platil on, jeho manželaa  a "nikto iný."

"Poprvýkrát sme išli spolu s manželkou, poviem to, na také vychýrené miesto, kde sa náhodou pri raňajkách pri nás zastavil Kočner. Prvýkrát som ho videl, nikdy som s ním netelefonoval, nikdy som si s ním nepísal. Žiadne esemesky," vysvetľuje Bugár. 

"Mrzí ma ale jedna vec. To selektívne púšťanie esemesiek, neviem na základe čoho, a to selektívne hodnotenie týchto esemesiek. Bohužaľ to vyzerá tak, že ak je niekto z vládnej koalície, tak automaticky, ak niekto o ňom napíše, je asi pravda, " konštatuje šéf Mostu, pričom pripomína, že práve medzi opozičými lídrami sú takí, ktorí rokovania s Kočnerom aj priznali.

Podľa medializovaných informácií sa Bugár stretol s Kočnerom v marci 2018 na Maldivách, pričom sa mali spolu rozprávať o zachovaní vládnej koalície.

Autor: Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…