Bugár odovzdal podpisy, ktoré vyzbieral ako prezidentský kandidát: Poznáme ich počet

14.1.2019 9:45

Líder Mosta Béla Bugár, ktorý sa rozhodol v marcových voľbách zabojovať o prezidentský post, už získal dostatočný počet podpisov od občanov pre svoju kandidatúru. Dokonca minimálnu hranicu 15-tisíc občianskych podpisov, ktorá je potrebná na zaregistrovanie kandidáta, prekročil viac ako dvojnásobne.

Bugár odovzdal podpisy, ktoré vyzbieral ako prezidentský kandidát: Poznáme ich počet
Foto: TASR
Popis: Béla Bugár

Podpredseda parlamentu a šéf Mosta-Híd Béla Bugár už nazbieral potrebné podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru. Bugár začal so zberom podpisov ešte v júli a podľa našich informácií sa mu už v priebehu dvoch mesiacov podarilo vyzbierať viac ako dvojnásobok potrebného počtu podpisov. Na kandidatúru potreboval buď 15-tisíc občianskych podpisov, alebo 15 poslaneckých. „Pán predseda sa paralelne bude uchádzať o občianske a poslanecké podpisy. Zbieranie podporných podpisov v regiónoch Slovenska už prebieha, rokovania s poslancami mimo klubu strany Most-Híd nie,“ uviedla ešte vlani v júli hovorkyňa strany Klára Debnár, ktorá pre ParlamentnéListy.sk dnes potvrdila, že Bugár dnes odovzdá viac ako 34-tisíc podpisov občanov. 

"Vyzbierali sme 34.656 podpisov," informoval Bugár, ktorý chce byť prezidentom všetkých ľudí a nerozdeľovať spoločnosť. "Celá Európa a Slovensko prežíva turbulennté obdobie. Spoločnosť je rozdelená. Budúci prezident musí mať skúsenosti, musí vedieť spájať a nie rozdeľovať, a musí byť prezidentom všetkých," povedal.

Pre kandidatúru v týchto voľbách sa rozhodol preto, že spoločnosť už podľa neho dozrela a ľudia sa už nepýtajú na národnosť kandidáta. "Ale čo robil, robí, aké má predstavy o Slovensku," doplnil Bugár. Potvrdil, že už má zriadený transparentný účet, mal na ňom približne 200.000 eur. Na kampaň kandidát môže podľa zákona minúť najviac 500.000 eur. Bugár sa bude snažiť neminúť celú sumu. Vo voľbách chce dosiahnuť čo najlepší výsledok. Nemyslí si, že je nereálne dostať sa do druhého kola.

Hovorkyňa doplnila, že líder Mosta svoje predstavy, ako vidí Slovensko v budúcnosti a ako by sa správal ako prezident, zhrnul v dokumente s názvom 100 viet dobrého prezidenta, ktorý je dostupný na jeho webovej stránke. 

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov bude možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.

Autor: Redakcia/TASR

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Putin obnovil dôstojnosť svojej krajiny. Keď prídu ťažkosti, povzdychneme si, Boh je vysoko a Rusko ďaleko. Hovorí vnuk Srba, ktorý slúžil v československých légiách

0:00 Putin obnovil dôstojnosť svojej krajiny. Keď prídu ťažkosti, povzdychneme si, Boh je vysoko a Rusko ďaleko. Hovorí vnuk Srba, ktorý slúžil v československých légiách

POTOMKOVIA LEGIONÁROV „Po páde komunizmu a ére rozpadu za vlády Borisa Jeľcina je pre Rusko asi najl…