Budú USA zabíjať lídrov Ruska a Číny? Tereza Spencerová čítala znepokojivú vec

14. 1. 2020 23:58

Analytička Tereza Spencerová sa pre server iprima.cz rozpísala o svetovom dianí. Vydesili ju okrem iného slová amerického ministra zahraničia Mika Pompea, ktorý okrem iného hovoril o Číne a Rusku. V akej súvislosti?

Budú USA zabíjať lídrov Ruska a Číny? Tereza Spencerová čítala znepokojivú vec
Foto: TASR
Popis: Armáda USA, ilustračné foto
reklama

Ako Spencerová uvádza, tvrdenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že iránsky Solejmání mal v pláne útoky na štyri americké veľvyslanectvá, sa rozpadá.

„Šéf Pentagónu priznal, že pre také obvinenie nemožno nájsť dôkazy. A aj Trump sám pripúšťa, že si to všetko len ,myslí‘. Neplatí už ani tvrdenie o Solejmáního ,bezprostrednej‘ nebezpečnosti, keďže sa prevalilo, že jeho zabitie sa plánovalo už najmenej sedem mesiacov. A tak Trump teraz zaujal pozíciu ,to všetko je v skutočnosti úplne jedno‘, pretože Solejmání si vraj zaslúžil zomrieť pre svoju ,hroznú‘ minulosť,“ napísala.

„Trumpov minister zahraničia Pompeo síce odhodil všetky Solejmáního ,bezprostredné hrozby‘ a ,ambasády‘, ale v skutočnosti len ešte ,prisvietil‘, keď celú akciu označil za súčasť širšej stratégie, ktorá sa ,vzťahuje na Čínu a Rusko‘. Ako že USA začnú zabíjať aj vysoko postavených Číňanov a Rusov? Alebo vrcholní predstavitelia USA len tak tárajú bez zmyslu? Znepokojivo fascinujúce,“ poznamenala Spencerová.

Mike Pompeo

Mike Pompeo. Zdroj: TASR

V súvislosti s Iránom tiež skonštatovala správu, že Európska únia nepripravuje sankcie proti Iránu pre zostrelené ukrajinské lietadlo.

Venovala sa však aj dohode o prímerí medzi líbyjskými frakciami či blížiacej sa senátnej „etape“ Trumpovho impeachmentu.

„Lídri katalánskych separatistov Carles Puigdemont a Antoni Comín, na ktorých bol vydaný španielsky medzinárodný zatykač, prešli ulicu zo svojho exilu v Bruseli a zasadli v kreslách v europarlamente. Fascinujúce,“ dodala Spencerová.

Carles Puigdemont (vpravo) a Antoni Comín ukazujú plagát s uväzneným katalánskym separatistickým politikom Oriolom Junquerasom počas prvého tohtoročného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu

Carles Puigdemont (vpravo) a Antoni Comín ukazujú plagát s uväzneným katalánskym separatistickým politikom Oriolom Junquerasom počas prvého tohtoročného plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu. Zdroj: TASR

Záverom potom Spencerová konštatovala informáciu, že stávkové kancelárie v Británii vypísali kurz 50 : 1 na to, že Trumpa zvolia aj tretíkrát, aj keď americká ústava povoľuje len dva mandáty v rade. „Fascinujúce,“ zakončila ako obvykle Spencerová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…