Budem v kampani ako prvý digitálny poslanec, tvrdí najmladší kandidát na europoslanca za PS - Spolu

17. 4. 2019 15:00

Prvého politického chatbota na Slovensku v stredu predstavil kandidát koalície Progresívne Slovensko (PS) a Spolu – občianska demokracia do Európskeho parlamentu (EP) Dominik Hatiar.

Budem v kampani ako prvý digitálny poslanec, tvrdí najmladší kandidát na europoslanca za PS - Spolu
Foto: TASR
Popis: Na archívnej snímke 4. novembra 2011 generálny sekretár BratMUN (Bratislava Model United Nations) Dominik Hatiar (v popredí) počas modelového zasadnutia OSN

Najmladší kandidát tejto koalície chce zefektívniť svoju komunikáciu, osloviť mladých ľudí a ukázať, že automatizácia a robotizácia nemusí byť hrozbou, ale môže predstavovať šancu pre Slovensko.

Chatbot bude dostupný na jeho stránke na sociálnej sieti a možno mu položiť otázky o tom, ako Európska únia funguje a prečo je dôležitá, o programe koalície PS a Spolu v Európskom parlamente aj o súkromí Dominika Hatiara.

„Automaticky odpovie na najčastejšie otázky ľudí o tom, kto som, aký mám program či názor na rôzne témy. Zahrnuli sme do neho videá, ankety. Vďaka nemu budem mať ja aj môj tím viac času na osobný kontakt s voličmi,“ priblížil Hatiar.

FOTO TASR: Konferencia BratMUN 2011 o modelovom zasadnutí OSN sa začala v dňoch 4. - 6. novembra 2011 v budove Národnej rady SR na Námestí A. Dubčeka v Bratislave. Na snímke generálny sekretár BratMUN Dominik Hatiar (v popredí) počas modelového zasadnutia OSN 4. novembra 2011. BratMUN je skratkou pre Bratislavské Modelové zasadanie Organizácie Spojených národov (Bratislava Model United Nations). Ide o vernú simuláciu zasadania OSN, v ktorej však na seba rolu delegátov aj organizátorov berú stredoškoláci. 

Na základe jeho odpovedí na otázky chatbota tri mesiace programovala Lucia Malárová.

„Mladí ľudia sú slabo zastúpení v politike a v tej európskej ešte menej ako v národnej. Je to škoda, pretože mladí rozumejú výzvam budúcnosti,” hovorí 25-ročný kandidát. Hatiar sa vytvorením chatbota chcel priblížiť mladým ľuďom.

„Budem sa prezentovať v kampani ako prvý skutočne digitálny poslanec,“ tvrdí.

„Naša generácia sa robotov nebojí a vidí ich ako príležitosť na hospodársky rast slovenskej ekonomiky, aby sa dostala z pozície banky lacnej pracovnej sily pre zahraničných investorov do pozície digitálnej inovatívnej ekonomiky, ktorá vytvára nové zamestnania a príležitosti pre všetkých,“ hovorí Hatiar.

V 21. storočí ľudia podľa neho najviac potrebujú kritické myslenie a mäkké zručnosti. V Európskom parlamente sa chce zasadzovať napríklad za to, aby mal každý študent nárok na študijný pobyt v zahraničí.

Ten má byť príležitosťou pre mladých, aby sa naučili kritickému mysleniu, jazykom, spolupráci v kolektíve a dosiahli lepšiu budúcnosť v globalizovanom svete.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Našu slobodu neohrozuje Putin ani Čína. To taký Milión chvíľok... Ivo Strejček ťal do živého

0:03 Našu slobodu neohrozuje Putin ani Čína. To taký Milión chvíľok... Ivo Strejček ťal do živého

ROZHOVOR „Našu slobodu neohrozujú komunisti, Sovietsky zväz, ruský prezident Putin alebo Čína. Našu …