Bude americký viceprezident Mike Pence kandidovať za prezidenta USA? Uviedol slová, ktoré hovoria za všetko

7. 8. 2017 7:30

Americký viceprezident Mike Pence sa ohradil proti správe tvrdiacej, že sa pripravuje na možnú prezidentskú kandidatúru v roku 2020 v prípade, ak sa prezident Donald Trump nebude znova uchádzať o funkciu.

Bude americký viceprezident Mike Pence kandidovať za prezidenta USA? Uviedol slová, ktoré hovoria za všetko
Foto: TASR
Popis: Mike Pence, viceprezient USA
reklama

Pence vo vyhlásení zverejnenom Bielym domom uviedol, že nedeľňajší článok denníka New York Times (NYT) "je hanebný a urážlivý voči mne, mojej rodine a celému nášmu tímu". Dodal, že "tvrdenia v tomto článku sú rozhodne nepravdivé".

Oficiálne popretie mediálnej správy viceprezidentom je neobvyklé, konštatuje agentúra AP. Pence vo svojom stanovisku tiež uviedol, že jeho tím bude "zameriavať všetko naše úsilie na realizovanie prezidentovho programu a zaistenie jeho opätovného zvolenia v roku 2020".

NYT vo svojom článku píše o aktivitách viacerých republikánov zameraných už na voľby 2020, ktoré označuje za "tieňovú kampaň". Poukazuje na politickú agendu Pencea a jeho aktívne získavanie finančných prostriedkov, aj keď tiež uvádza, že Pence by podľa nemenovaných spolupracovníkov kandidoval len v prípade, ak by tak neurobil Trump. Ten dosiaľ nenaznačil, že sa nebude uchádzať o druhé funkčné obdobie.

Poradkyňa Bieleho domu Kellyanne Conwayová podobne správu odmietla, keď uviedla, že Pence sa pripravuje uchádzať sa "o znovuzvolenie za viceprezidenta" v roku 2020.

Hovorkyňa New York Times Danielle Rhoadesová v reakcii uviedla, že denník je presvedčený o presnosti svojho spravodajstva a "nechá, nech tento článok hovorí za seba".

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…