Bude Jahnátek šéfom regulačného úradu? Vyzývame vládu, aby zrušila výberové konanie, burcuje Remišová. Je to Širokého človek, pridáva komentátor

29. 6. 2017 8:45

Uprostred týždňa sa vyberal nový šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO), ktorý by nahradil Jána Holjenčíka. Najlepším kandidátom na šéfovskú stoličku by mal byť poslanec za Smer-SD Ľubomír Jahnátek. Odporučila ho výberová komisia. Opozícia sa búri, premiérovi adresuje výzvu a komentátor hovorí o nevydarenom vtipe roka.

Bude Jahnátek šéfom regulačného úradu? Vyzývame vládu, aby zrušila výberové konanie, burcuje Remišová. Je to Širokého človek, pridáva komentátor
Foto: Radka Turoňová
Popis: Ľubomír Jahnátek
reklama

Neúmerné zvyšovanie cien energií v niektorých regiónoch Slovenska stálo tento rok hlavu šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (URSO), smeráckeho nominanta Jána Holjenčíka. V stredu vyberala komisia najlepšieho kandidáta na nového šéfa regulátora, pričom podľa zákona ide o nezávislý úrad. Ako najvhodnejší kandidát na šéfovskú stoličku vzišiel smerácky poslanec Ľubomír Jahnátek.

„To už asi nikto neuverí, že tento úrad bude nezávislý, keď pán Jahnátek je dlhoročný vrcholový politik za Smer. Je to poslanec za stranu Smer v národnej rade a kto ho tam nominoval? Navrhla ho tam organizácia, na čele ktorej stojí zase vrcholový politik Smeru, bývalý minister pán Malatinský (súčasný prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení /AZZZ/ SR, pozn. PL),“ priblížila vo videu poslankyňa Veronika Remišová z hnutia OĽaNO-NOVA.

„Dôrazne vyzývame vládu, aby zrušila toto výberové konanie a na miesto šéfa regulačného úradu dala odborníka, a nie straníckeho nominanta,“ uzavrela Remišová.

Zdroj: Facebook/Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti

Jahnátka si na paškál zobral aj komentátor Dag Daniš, ktorý vo svojom komentári hovorí, že: „Jahnátek je čítanková ukážka kandidáta, ktorý bol kontaminovaný vo všetkých smeroch. Že vo výberovom konaní uspel práve on, je vtip roka (samozrejme, nevydarený).“

Daniš zároveň  pripomína, že Jahnátek bol osem rokov ministrom za Ficov Smer. Do strany prišiel v roku 2006 ako neznáma postava a rýchlo sa prepracoval na vrcholové pozície. Za jeho úspechom podľa komentátora stoja oligarchovia, konkrétne vlastník Váhostavu Juraj Široký. „Pred nástupom do vlády bol Jahnátek vo vedení Širokého firmy Plastika Nitra. Keď sa stal ministrom, Širokého firmy uspeli ako dodávateľ informačných technológií v rezorte hospodárstva,“ tvrdí Daniš a dodáva, že Jahnátek ako minister bol kompletne Širokého človek. Taktiež upozorňuje na to, že mal mať aj nadštandardné vzťahy s veľkopodnikateľom a súčasným šéfom českého rezortu financií Andrejom Babišom.

Vyberali zo štyroch uchádzačov

Výberová komisia vyberala spomedzi štyroch uchádzačov. Okrem Jahnátka sa na výberovom konaní zúčastnil súčasný podpredseda ÚRSO Miroslav Čelinský, ako aj Jozef Legény a Ľubomír Blaško. „Komisia sa uzniesla po dlhej úvahe, že odporučí ministrovi hospodárstva na post predsedu ÚRSO pána Jahnátka,priblížil štátny tajomník MH SR Vojtech Ferencz. Podľa jeho slov na druhom mieste skončil v hodnotení komisie Blaško, tretí bol Čelinský a štvrtý Legény.

„Mojou víziou je, že ÚRSO by sa mal viac otvoriť. ÚRSO nemôže byť ako Pandorina skrinka, že do úradu nejaké údaje vlezú' a nejaké z neho vylezú',“ uviedol Jahnátek, ktorého kandidatúru navrhla AZZZ SR. Viac k téme si môžete prečítať TU.

Prof. Ing. Ľubomír Jahnátek, PhD.

  • SMER SD
  • Riaditeľ úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…