Buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho, odkazuje organizátor protikorupčného pochodu. Pozvánku dostal aj premiér

25. 9. 2017 10:30

Študenti dnes už opäť vyjdú do ulíc. Nejde o šou, ale o myšlienku, odkazujú. Pozvánku na pochod dostal aj premiér.

Buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho, odkazuje organizátor protikorupčného pochodu. Pozvánku dostal aj premiér
Foto: TASR
Popis: Učastníci pochodu proti korupcii v Bratislave
reklama

Žiadajú odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a policajného prezidenta Tibora Gašpara. Okrem toho chcú aj vyšetrenie káuz Gorila a Bašternák. V poradí už tretí Veľký protikorupčný pochod sa začne dnes (v pondelok) o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí a povedie cez Jesenského a Štúrovu ulicu až na Námestie SNP.

„Znamená to pre mňa vytrvanie, trpezlivosť a odhodlanie. Jednoducho, chceme aj s našimi podporovateľmi ukázať, že mienime pokračovať a naše požiadavky splniť,“ hovorí jeden z organizátorov Dávid Straka pre aktuality.sk. Podľa neho buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho. Cieľom organizátorov je podľa jeho slov, aby sa Slovensko niekam posunulo.

Pozvánku na pochod dostal aj premiér Robert Fico. Podľa študentov by mal prísť občanom vysvetliť svoje dôvody, prečo nezohľadňuje požiadavky tisícov protestujúcich Slovákov.

Organizátori pochodu Karolína Farská a Dávid Straka Autor: TASR

Žiadna šou, ide o myšlienku

Aj keď prostredníctvom internetu vyjadrilo študentom svoju podporu viacero známych osobností, podľa Straku nechcú organizátori robiť z pochodu šou. „Line-up pochodu vopred nezverejňujeme, aby ľudia prišli pre myšlienku, a nie pre obľúbeného speváka,“ vysvetľuje.

Medzi pôvodnými požiadavkami protestujúcich bolo aj zrušenie amnestií expremiéra Vladimíra Mečiara. Amnestie boli nakoniec definitívne zrušené na konci mája tohto roku.

Petíciu s požiadavkami na začiatku rozbiehali študenti Karolína Farská a Dávid Straka, odvtedy sa pod ňu podpísalo už vyše 70-tisíc ľudí.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…