Britský konzervatívny denník udrel: Väčšia hrozba pre EÚ než brexit? Macron!

10. 3. 2019 8:00

Server britského denníka The Telegraph tvrdí, že francúzsky prezident Emmanuel Macron dnes predstavuje väčšie riziko pre EÚ než brexit.

Britský konzervatívny denník udrel: Väčšia hrozba pre EÚ než brexit? Macron!
Foto: TASR
Popis: Emmanuel Macron
reklama

Francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil občanom EÚ svoju víziu ďalšieho smerovania Únie. Volá v nej po hlbšej integrácii EÚ, po spoločnej azylovej politike a po spoločných policajných zboroch. Český premiér Andrej Babiš k tomu pre PL poznamenal, že Macron je úplne mimo.

Bývalý český premiér Mirek Topolánek sa za to Babišovi vysmial, pretože liberálna frakcia Európskeho parlamentu ALDE, kam patrí aj Babišovo hnutie ANO, sa považuje za najväčšieho podporovateľa Macronovej politiky.

 

 

Zdroj: Twitter / Mirek Topolánek

Oproti tomu predseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek ocenil odvahu, s akou Macron predostrel svoje plány verejnosti. Kalousek vraj nesúhlasí so všetkými Macronovými nápadmi, ale oceňuje jeho snahu predložiť aspoň nejakú víziu EÚ.

 

 

Zdroj: Twitter / Miroslav Kalousek

Konzervatívny britský denník The Telegraph však toľko pochopenia pre Macronove nápady neprejavil. Francúzskeho prezidenta bez obalu označil za väčšie nebezpečenstvo pre Úniu ako odchod Veľkej Británie zo spoločenstva.

„Emmanuel Macron, horlivo eurofilný prezident Francúzska, dnes predstavuje väčšiu hrozbu pre budúcnosť Európskej únie než brexit. Jeho vízia budúcnosti EÚ prehĺbi už tak dosť hlbokú priepasť medzi krajinami východnej a západnej Európy,“ napísal denník.

Celý článok si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prešetria sa nahrávky s hlasom Trnku a padne verdikt disciplinárky skoro? Vačok: Vždy záleží na tom, či je skutočný záujem

0:01 Prešetria sa nahrávky s hlasom Trnku a padne verdikt disciplinárky skoro? Vačok: Vždy záleží na tom, či je skutočný záujem

Dobroslav Trnka je stále v riešení disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry SR. Bude totiž treb…