Britská vláda: Skripaľove morčatá sa tiež stali obeťami otravy. Ich mačka bola natoľko vystresovaná, že sa veterinár rozhodol pre eutanáziu

7. 4. 2018 5:15

Britská vláda v piatok oznámila, že dve morčatá a mačka bývalého dvojitého ruského agenta Sergeja Skripaľa sa stali takisto obeťami otravy v anglickom meste Salisbury.

Britská vláda: Skripaľove morčatá sa tiež stali obeťami otravy. Ich mačka bola natoľko vystresovaná, že sa veterinár rozhodol pre eutanáziu
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

Ministerstvo životného prostredia, potravinárstva a záležitostí vidieka uviedlo, že dva hlodavce našli mŕtve v Skripaľovom dome po tom, čo ho z dôvodu vyšetrovania zapečatili.

Ministerstvo v piatok ďalej oznámilo, že mačku našli tiež, pričom bola "rozrušená a vystresovaná, a preto sa veterinár rozhodol pre eutanáziu, aby ju zbavil utrpenia".

Skripaľ (66) a jeho dcéra Julija (33) sú hospitalizovaní od 4. marca, keď ich našli v bezvedomí na lavičke pred nákupným centrom v Salisbury. Britské úrady tvrdia, že sa stali obeťami útoku nebezpečnou nervovoparalytickou látkou novičok, vyvinutou v bývalom Sovietskom zväze, a obvinili z neho Rusko. Moskva zodpovednosť za útok dôrazne odmieta.

Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia vo štvrtok upozornil, že Británia sa ešte nezmienila o osude Skripaľových domácich zvierat, ktoré sú podľa jeho slov dôležitým dôkazom v prípade otravy.

Skripaľovci boli v nemocnici dlho v kritickom stave. Ich stav sa však podľa vedenia nemocnie zlepšil a momentálne už nie je považovaný za kritický. Vedenie dokonca v piatok informovalo, že Skripaľ "reaguje dobre na liečbu" a jeho stav sa "rapídne zlepšuje". Zdravotný stav Julije sa začal zlepšovať ešte koncom marca. Samotná Julija vo štvrtok vo vyhlásení uviedla, že každý deň jej pribúdajú sily.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…