Britom nezostáva nič iné, než povedať: Sorry, Rusko. Aj historky o vesmírnych jašteroch pôsobia vierohodnejšie ako tá o Skripaľovi, komentuje Ľuboš Blaha

5. 4. 2018 12:20

Poslanec Ľuboš Blaha si myslí, že britskej premiérke Therese Mayovej nezostáva nič iné, než sa Rusku ospravedlniť za to, že ho spojila s otravou bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa. Ako k tomu Blaha dospel?

Britom nezostáva nič iné, než povedať: Sorry, Rusko. Aj historky o vesmírnych jašteroch pôsobia vierohodnejšie ako tá o Skripaľovi, komentuje Ľuboš Blaha
Foto: TASR
Popis: Ľuboš Blaha.

Britskí experti oznámili, že nemôžu stopercentne dokázať, že smrteľne nebezpečný plyn Novičok použitý pri otrave ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry pochádzal z Ruska. Súčasne však definitívne potvrdili, že útočnou látkou bol Novičok, ktorého výroba je natoľko náročná, že ho mohol pripraviť len niekto, za kým stojí štát.

„Empiricky – neexistuje dôkaz, že Novičok je z Ruska. Britskí vedci nedokázali spojiť nervovú látku s Ruskou federáciou. Tým pádom Briti nemôžu obviňovať Rusko, ako to urobila britská premiérka Theresa Mayová. Vzhľadom na to, že nemala, nemá a zrejme ani nebude mať žiadne dôkazy v neprospech Ruskej federácie, môže Rusom v tejto fáze odkázať jediné: Sorry,“ napísal Blaha na sociálnej sieti Facebook.

Podľa Blahu Rusko nemalo dôvod odstraňovať agenta vo výslužbe. Ak by o to Rusko stálo, mohlo Skripaľa odstrániť už v minulosti. Najmä pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale v Rusku Moskva nepotrebuje negatívnu reklamu. "Boli by blázni. V kauze Skripaľ ide o tú najmenej premyslenú konšpiračnú teóriu za posledné roky: to už aj storky o vesmírnych jašteroch pôsobia vierohodnejšie," komentoval s iróniou.

Ten, kto teda útočí na Rusko, je vraj buď rasista, alebo si želá rozpútanie vojny. „Bolo by choré, ak by to robila údajne mierumilovná západná spoločnosť a vrcholne progresívne liberálne médiá. Jedine, že by neboli ani mierumilovní, ani progresívni,“ uviedol Blaha.

Vyvolávať protiruské nálady je podľa neho len v záujme ľudí, ktorí si želajú návrat k studenej vojne, ďalšie masívne zbrojenie a zjednotenie národa v nenávisti voči Rusku. Západ k tomuto postoju vedie strach, že Rusko s Čínou vytvoria vo svete novú mocenskú rovnováhu, vďaka čomu klesne vplyv USA a ich západných spojencov.

Krajiny, ktoré pristúpili k vyhosteniu ruských diplomatov, by si vraj mali spytovať svoje svedomie. Ale Blaha si je podľa svojich slov vedomý, že k ničomu takému nedôjde. Namiesto toho sa v záujme geopolitického boja budú ďalej šíriť rôzne konšpirácie. Politici na Západe využívajú podľa Blahu rusofóbiu na to, aby mohli ovládať svojich občanov. „Ja som rád, že Slovensko sa na tejto špinavej hre proti Rusku nezúčastnilo,“ dodal.

Zdroj: Facebook / Lubos Blaha

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…