Briti využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom

20.7.2018 21:00

Britská vláda obhajovala v piatok fakt, že polícia a tajné služby využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom, rôznym gangom či drogovým dílerom. Argumentovala, že sa tak dialo len zriedka a v nevyhnutných prípadoch.

Briti využívajú deti na špionážne operácie proti teroristom
Foto: TASR
Popis: Vlajka Spojeného kráľovstva

Podľa denníka The Guardian sa vláda premiérky Theresy Mayovej takto vyjadrila po tom, čo legislatívny výbor Snemovne lordov odhalil tieto praktiky a varoval, že kabinet plánuje poskytnúť orgánom činným v trestnom konaní väčšiu slobodu vo využívaní detí.

Podľa správy výboru niektorí detskí špióni nemajú ani 16 rokov a na stole je návrh o predĺžení obdobia - z jedného mesiaca na štyri -, keď musí byť detský špión opätovne zaregistrovaný.

"Obávame sa, že umožnenie mladým ľuďom zúčastňovať sa na tajných aktivitách spojených so závažnou trestnou činnosťou po dlhšiu dobu môže zvýšiť riziko pre ich duševné a telesné blaho," uvádza sa v správe.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Opozícia kritizuje Sakovú pre Gašpara: Úbohé a spoločensky škodlivé. Facka verejnosti. Výsmech všetkým slušným ľuďom, dodáva Farská so Šeligom

16:20 Opozícia kritizuje Sakovú pre Gašpara: Úbohé a spoločensky škodlivé. Facka verejnosti. Výsmech všetkým slušným ľuďom, dodáva Farská so Šeligom

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar sa od začiatku augusta stal poradcom ministerky vnútra Denis…