Británia: Znásilnil v mešite malého chlapca. A pokojne odišiel

29.9.2016 17:13

Server britského denníka Daily Mail prináša šokujúci príbeh moslimského duchovného, ktorý počas výučby v mešite znásilnil malého chlapca. Hrozilo mu za to väzenie, ale načas sa mu vyhol, pretože mu rada starších nariadila, aby sa vrátil späť do Indie a nikdy sa do Veľkej Británie nevracal. Nakoniec sa však ukázalo, že sa do Spojeného kráľovstva predsa len vrátil.

Británia: Znásilnil v mešite malého chlapca. A pokojne odišiel
Foto: SITA
Popis: Ilustračné foto: moslimské deti

Tridsaťosemročný moslimský imám Noor Walile mal prežiť nasledujúcich šesť rokov vo väzení za to, že počas výučby náboženstva v jednej z britských mešít znásilnil na toaletách malého chlapca. Chlapec pribehol s plačom domov a rodičia sa obrátili na radu starších o pomoc. Tá odporučila rodičom, aby odložili šaty, chlapca neumývali, a tak zachovali dôkazy o zločine.

Noor Walile čin najprv popieral, ale nakoniec sa priznal. Malo to len jeden háčik. Uznal, že urobil niečo veľmi zlé, len si presne nepamätá podrobnosti. „Nariadil mi to diabol,“ zvádzal svoj čin na vyššiu moc. Walile v mešite pôsobil približne od roku 2010 a jednou z jeho povinností bolo aj vyučovať deti. Už spomínaná rada starších mu s ohľadom na čin nariadila, aby opustil krajinu, zmizol kdesi v Indii a do Spojeného kráľovstva sa už nikdy nevracal.

Ukázalo sa však, že muž sa do Británie vrátil, snažil sa na seba neupozorňovať a žil s manželkou, ktorá má britské občianstvo a v krajine zostala. Keď na to úrady prišli, imám skutočne zamieril do väzenia. Sudca mu navyše jasne povedal, že by ako imám dostal až deväť rokov, ale jeho priznanie viedlo k zníženiu trestu.

Walile bude okrem toho umiestnený na zoznam páchateľov sexuálnych zločinov a po odpykaní si trestu nesmie pracovať s deťmi mladšími ako šestnásť rokov. „Mladý chlapec bol zverený do vašej starostlivosti, vy ste ho mali viesť, ale namiesto toho ste ho znásilnili. Je ťažké si predstaviť väčšie zneužitie dôvery, ktorá do vás bola vložená,“ zdôvodnil sudca svoj verdikt.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp

Ďalšie články z rubriky

Definitíva v kauze: V nočnej Bratislave zabil cudzinca, vo väzení bude dlhšie

13:59 Definitíva v kauze: V nočnej Bratislave zabil cudzinca, vo väzení bude dlhšie

Juraj Hossu si za zabitie Filipínca Henryho Acordu odpyká deväťročný nepodmienečný trest odňatia slo…