Bratislavská kaviareň hľadá lídra a vraj plánuje stranu

14. 9. 2016 8:30

Len pol roka po parlamentných voľbách vzniká osobitý think tank, ktorý by mohol časom nabrať status politickej strany. Jeho šéf pochádza z ľavicového prostredia a celá iniciatíva by mala nadviazať na idey bývalého riaditeľa Inštitútu finančnej politiky Martina Filka, ktorý tragicky zomrel počas splavovania Dunaja. Čo sa teda skrýva za projektom, ktorý môže v budúcnosti zavariť aj politickým gigantom na trhu?

Bratislavská kaviareň hľadá lídra a vraj plánuje stranu
Foto: TASR
Popis: Bratislava

Reč je o subjekte s názvom Progresívne Slovensko a založil ho Ivan Štefunko. Informoval Denník N. Štefunko poznamenáva, že cieľom think tanku nie je vyhranenie sa voči niečomu. „Naopak, premýšľame nad tým, ako pohnúť Slovensko smerom dopredu. Chceme spojiť progresívnych ľudí, ktorí rozmýšľajú rovnako,“ hovorí.

Progresívne Slovensko je v súčasnosti občianskym združením, ktoré sa bude zaoberať analýzami a návrhmi v rôznych oblastiach. Štefunko pochádza z ľavicových pomerov a stál na čele Mladej demokratickej ľavice. Ďalším menom v združení bude Martin Dubéci, ktorý v marci kandidoval v parlamentných voľbách za Most-Híd, no do parlamentu sa neprekrúžkoval.

Možný vznik strany okolo Štefunka pripustil nedávno aj predseda KDH Alojz Hlina. „Človek, ktorý slovenskej politike rozumie, mi povedal, že nesmerácki ľavičiari – štefunkovci už hľadajú lídra po bratislavských kaviarňach,“ napísal na svojom blogu Hlina. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk

Ďalšie články z rubriky

Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

18:02 Tím Gorila má nového šéfa: Vyšetrovanie kauzy povedie táto žena. Iná, než odporučil Kyselica

Novou šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila má byť Martina Babacsová. Informovala o tom televízia Joj. P…