Bombardujú krajiny a potom nám dávajú kvóty. Toto sú európske hodnoty? Píše smerák Blaha

24.9.2015 7:42

Poslanec za Smer Ľuboš Blaha sa na Facebooku rozčúlil nad výrokom francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda, ktorý kritizoval Slovensko a ďalšie členské štáty EÚ odmietajúce kvóty pre imigrantov, že údajne nevyznávajú európske hodnoty. Blaha kontruje, že ak európske hodnoty znamenajú najskôr zbombardovať suverénne krajiny a potom prijať utečenecké kvóty, tak také hodnoty Slovensko veru nikdy rešpektovať nebude.

Bombardujú krajiny a potom nám dávajú kvóty. Toto sú európske hodnoty? Píše smerák Blaha
Foto: SITA
Popis: Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (SMER-SD)

Blaha reaguje na včerajšie vyjadrenie Hollanda, ktorý uviedol, že „tí, čo nevyznávajú naše hodnoty, tí, čo dokonca nechcú tieto princípy rešpektovať, musia začať sami sebe klásť otázky o svojom mieste v Európskej únii“. Poslanec sa v náväznosti na Hollandov výrok pýta: „Tak teda ktorú krajinu ideme v mene európskych hodnôt zbombardovať tentoraz? Líbya je už utopená v krvi, Sýria je krásne načatá, kde je ešte treba ukázať, že vyznávame hodnoty západných veľmocí?“

Takéto hodnoty rešpektovať nebudeme

Blaha následne dodáva, že, samozrejme, žartuje. Konštatuje taktiež tiež, že Slovensko nikdy nebude uznávať hodnoty Západu či už ide kvóty pre imigrantov, alebo bombardovanie suverénnych krajín.„Sorry, ale toto nie je Európa, ani socializmus, ani demokracia. Ale áno, je to Európska únia. Žiaľ. Nebudeme sa na takýchto fraškách podieľať, tak ako sa odmietame podieľať na vojnách veľmocí... Kam tú Európu ženú, prepánajána?!“ myslí ši Blaha.

V diskusii pod príspevkom zaznel aj názor, že Hollande je „najtrápnejší francúzsky líder... ktorý prirýchlo zabudol na incident s Charlie Hebdo“.

Čo presne píše Luboš Blaha na Facebooku:

„Francúzsky prezident Hollande dnes povedal, že tí, ktorí nevyznávajú naše hodnoty, tí, ktprí dokonca nechcú tieto princípy rešpektovať, musia začať sami sebe klásť otázky o svojom mieste v Európskej únii. No dobre, dobre, beriem, tak teda ktorú krajinu ideme v mene európskych hodnôt zbombardovať tentoraz? Líbya je už utopená v krvi, Sýria je krásne načatá, kde je ešte treba ukázať, že vyznávame hodnoty západných veľmocí? Žartujem a asi aj pán Hollande žartuje: všetci vieme, že Slovensko nikdy nebude rešpektovať hodnoty, podľa ktorých je fajn, ak sa bombardujú suverénne krajiny, ktoré sú následne uvrhnuté do chaosu. A nebudeme rešpektovať ani valcovanie, ani kvótovanie ľudí, akoby sme rozdeľovali misu šošovice. Sorry, ale toto nie je Európa, ani socializmus, ani demokracia. Ale áno, je to Európska únia. Žiaľ. Nebudeme sa na takýchto fraškách podieľať, tak ako sa odmietame podieľať na vojnách veľmocí. Vadí to moc, Monsieur President? Budeme aj bez toho dobrí Európania? Alebo treba zarezať nejakého zlého diktátora, aby sme predviedli svoj humanizmus? Kam tú Európu ženú, prepánajána?!“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Na Srí Lanke zavreli všetky katolícke kostoly

8:30 Na Srí Lanke zavreli všetky katolícke kostoly

Pre tlačovú agentúru AFP to vo štvrtok povedal miestny vysokopostavený duchovný.