Bola zima, tak to odniesla aj ona. Nové informácie o vražde Jána Kuciaka

12. 10. 2018 11:03

Štvrtkové vydanie MF Dnes prinieslo správu, ako prebiehala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa všetkého celá udalosť trvala len štyri minúty. Kušnírová bola podľa policajnej verzie zavraždená „navyše“, bola zima, a tak nebola na archeologických výskumoch.

Bola zima, tak to odniesla aj ona. Nové informácie o vražde Jána Kuciaka
Foto: TASR
Popis: Spomienkové miesto pri dome novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vo Veľkej Mači, ktoré navštívili členovia delegácie Európskeho parlamentu.

Chladnokrvnú vraždu mala dohodnúť prekladateľka Alena Zsuzsová v Komárne. Dohodla sa so svojím dlhoročným známym Zoltánom Adruskóom. Na notebooku mu pustila video a ukázala fotografiu Kuciaka sediaceho v kaviarni. Andruskó si údajne prevzal jeho osobné údaje, rovnako ako adresu Kuciakovho domu vo Veľkej Mači. Zsuzsová, Andruskó aj strelec Tomáš Szabó a jeho vodič Miroslav Marček sedia teraz vo väzbe.

Andruskó, ktorému Zsuzsová sľúbila odpustenie dlhu 20- až 25-tisíc eur a ďalších 50-tisíc eur navyše, si mal na vraždu najať bodyguarda a bývalého policajta Tomáša Szabóa. Ten súhlasí a dohoduje sa so svojím bratrancom Miroslavom Marčekom.

Následne sa do obce, kde Kuciak žije, vydávajú na obhliadku. Dňa 15. februára o 19.22 h oboch mužov Andruskó vysadí na konci obce. Za dvanásť minút sa potom obaja vracajú od domu Kuciaka. Potom si muži kupujú telefóny aj so SIM kartami a prechádzajú si opätovne trasu v obci. Dňa 21. februára potom nastáva akcia. Vrah najprv čaká, lebo zisťuje, že Kuciak nie je sám. Martina Kušnírová mala byť pôvodne na archeologickom výskume, ale pre zimu je doma.

Kušnírovú potom vrah zabije jednou ranou medzi oči z pištole s tlmičom, a to v kuchyni. Kuciak zomrie na schodoch do pivnice po dvoch ranách do hrudníka. Za štyri minúty od vniknutia do domu je už strelec pri miestnom ihrisku a volá Marčekovi, aby ho vyzdvihol. Mieria za Andruskóom, píše MF Dnes. O deň neskôr potom Andruskó vyhľadáva Zsuzovú. Tá sa podľa všetkého nahnevala, že zabili aj Kušnírovú. Peniaze mu však aj napriek tomu odovzdala, o nejaký čas neskôr. Ten ich potom odovzdal vrahom, sám si ponechal províziu.

„Obvinenie považujem za absurdné. Poznáme sa trinásť rokov, boli sme si blízki, ale Andruskóovi som nedávala žiadne peniaze okrem tých, ktoré som mu požičala a dodnes ich dlhuje. Nemala som žiadny dôvod objednať si vraždu,“ odmieta Zsuzová Andruskóovo priznanie. Andruskó totiž s políciou spolupracuje, hovorí aj o objednávateľovi vraždy – podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi. Vinu potom popierajú aj Marček a strelec Szabó.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

13:58 AKTUALIZOVANÉ Odročili proces v kauze prípravy vraždy Volzovej. Rusko a mafiáni sa opäť stretli na súde

AKTUALIZOVANÉ Pred trojčlenným senátom Okresného súdu Bratislava II (OS) pokračoval v piatok po takm…