Bol popravený medzinárodný zločinec, napísala o Kuciakovi kotlebovská schránka. Odsudzujeme to, nemáme nad tým kontrolu, bráni sa Uhrík

28. 2. 2018 12:20

Reakcie na vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa objavujú každý deň a väčšina odsudzuje túto brutálnu popravu, ktorá je spájaná s prácou mladého žurnalistu. Na facebookovej stránke Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj sa však deň po zverejnení informácií o vražde objavila reakcia, ktorá všetkých šokovala. Strana sa od vyjadrenia dištancuje.

Bol popravený medzinárodný zločinec, napísala o Kuciakovi kotlebovská schránka. Odsudzujeme to, nemáme nad tým kontrolu, bráni sa Uhrík
Foto: TASR
Popis: Milan Uhrík
reklama
„V podstate bol popravený medzinárodný zločinec, ktorý sa nabúral do osobných údajov, mailov a osobných bankových účtov, ktoré sú chránené zákonom,“ píše sa v úvode statusu, ktorý administrátor stránky Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj stihol medzi časom zo sociálnej siete odstrániť. 
 
Status, ktorý zavraždeného Jána Kuciaka označuje za „bieleho koňa sorossoidných rozvratných fondov“, vyvolal pobúrenie nielen na sociálnej sieti, ale aj v politických kruhoch a témy sa okamžite chytili médiá. Text, ktorý všetkých novinárov hádže do jedného vreca a označuje ich za „nájomných žoldnierov zamestnaných v imperialistických vydavateľstvách“, je plný podobných invektív smerovaných na žurnalistickú obec. Nejde však o oficiálne stanovisko strany ĽSNS. 
 
So žiadosťou o reakciu na spomínaný status sme sa obrátili na poslanca a hovorcu ĽSNS Milana Uhríka. Ten poprel, že by šlo o oficiálne stanovisko strany a dodal, že nad facebookovou skupinou Kotleba Ľudová strana Naše Slovensko – Bratislavský kraj nemajú stranícke orgány žiadnu kontrolu. 
 
Komentár zo stránka Kotleba - ĽS NS - Bratislavský kraj
Komentár zo stránky Kotleba – ĽSNS – Bratislavský kraj (Zdroj: Facebook)
 
„Oficiálne stanovisko je, že túto vraždu, rovnako ako akékoľvek iné vraždy odsudzujeme. Nie je možné, aby sa v spoločnosti diali akékoľvek úkladné vraždy či už novinárov, alebo bežných ľudí. Hoci si o morálke niektorých novinárov nerobíme veľké ilúzie a v ĽS Naše Slovensko sami veľmi negatívne pociťujeme, ako neobjektívne aj o nás píšu, takéto úkladné vraždy treba vždy jednoznačne odsúdiť a vrahov tvrdo potrestať. To, že by sme niečo také schvaľovali, sú výmysly,“ povedal Uhrík pre PL. 
 
Uhrík pripomenul aj vyjadrenie predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorý označil vraždu za popravu a odsúdil tento brutálny čin pred budovou súdu v Banskej Bystrici, kde sa začal tento týždeň proces s Milanom Mazurekom (ĽSNS). Poslanec Kotlebovej strany čelí obžalobe z trestného činu propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd. Ide o staršie vyjadrenia poslanca Mazureka na sociálnej sieti. 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

21:30 Disciplinárne konanie s Trnkom odročili

Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR odročila ústne pojednávanie s bývalým generálny…